https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Sevgili arkadaşlar bugün sizlere çok kullanışlı bebek tulumu yapımını paylaşacağım 1 model 2 kullanım ister elbise ister tulum bebek tulumu örgü modeli ile bebek lerinize çok şık giydirebileceğiniz  severek öreceğiniz tatlı bir model kız prenseslere ve erkek prenslere çok yakışacaktır burda pamuklu yazlık bebek yünü tercih ettim sizde yazlık iplerle yazlık yün iplerle kışın yapa bilirsiniz.

 

1 MODEL 2 KULLANIM İSTER ELBİSE İSTER TULUM BEBEK TULUMU ÖRGÜ MODELİ

 

 

 

 

Kullanılan Malzemeler

3 Numara misinalı şiş

3.5 Numara misinalı şiş

Krem bebek yünü

Pembe bebek yünü

 

Nasıl Yapılır

ROBAMIZI : Krem ipimizle  3.5 şiş ile başlayalım 43 İlmek başlayalım ve tırtıklı başlama uygulayalım 1 düz 1 ilmeği şişin altından boşluğa batalım 1 düz 2 katına çıkacak bu şekilde toplam 84 ilmek olacak.

Robayı düz haroşa başlarsanız 84 ilmek olarak başlayın.

2 Diş krem 1 diş pembe 2 diş krem 3 numara şiş ile örelim ve yakayı yapmış olalım .

Pembe ipimize geçelim ve 6  kenar haroşa 1 düz 1 ters 3 düz 1 ters 1 düz 1 ters 3 düz olarak  örelim.

12 Adet kahve çekirdeği modelimizi koyalım.

18 ilmek bir tarafta 18 ilmek  bir tarafta olacak şekilde yakanın arka kısmında  dönüşler yaparak 2 sıra örelim ve örneği koymaya devam edelim.

Örgümüzün tersinde ilmekleri geldiği gibi örelim.

1.SIRA.6 Kenar haroşası 1 düz 1 gizli artırma 1 ters 3 düz ilmeğin sondakini alalım 2 ilmeğin üstünden atalım 1 düz 1 dola 1 düz olarak örelim 1 ters 1 gizli artırma 1 düz 1 gizli artırma 1 ters.3 düz ilmeğin sondakini alalım 2 ilmeğin üstünden atalım 1 düz 1 dola 1 düz olarak örelim 1 ters 1 gizli artırma 1 düz 1 gizli artırma 1 ters.örneği koyarak devam edelim.

2.SIRA.ilmekleri geldiği yönde örelim artırdığımız ilmekler düz olarak örülecek.

3.SIRA. 6 Haroşa 1 düz 2 ters 3 düz 2 ters 1 düz 2 ters 3 düz 2 ters 1 düz 2 ters 3 düz .

4.SIRA   İlmekleri geldiği yönde örelim

5.SIRA. ilmekleri geldiği yönde örelim.

6.SIRA. İlmekleri geldiği yönde örelim

7.SIRA. 6 Kenar haroşası 1 düz 1 gizli artırma 2 ters 3 düz ilmeğin sondakini alalım 2 ilmeğin üstünden atalım 1 düz 1 dola 1 düz olarak örelim 2 ters 1 gizli artırma 1 düz 1 gizli artırma 2 ters.3 düz ilmeğin sondakini alalım 2 ilmeğin üstünden atalım 1 düz 1 dola 1 düz olarak örelim 2 ters 1 gizli artırma 1 düz 1 gizli artırma 2 ters.örneği koyarak devam edelim.

Artırmalarımızı  2 kahve çekirdeğinde bir yaparak  6 ters olana kadar modelimizi koyarak artırma yaparak robamızı örelim.

10 Adet kahve çekirdeği olacak boyu 14 santim

ÖN: 26ilmek  -6 patı

KOL:37 İlmek

ARKA: 59 İlmek

Ön patı üst üste getirerek robayı birleştirelim 2 diş krem 1 diş pembe 2 diş krem olarak haroşa örelim  son sırada kolumuzu keselim.

Pembe ipimizle koltuk altın 10 ilmek atarak tulumun alt kısmını yapalım 2 sıra düz örelim ve 1 dola 2 kes 1 dola 2 kes yapalım

Bu sırada modelimizi oyalım 11 düz 1 ters 3 düz  1 ters 11 düz geleek şekilde sayılarımızı ayarlayalım ön patın geldiği yerde sayı eksik gelecektir 2 ilmek gizli artırm aile artıralım bacak boyumuz gelene kadar modeli koyarak örelim.

16 Santim olacak şekilde beden boyunu örelim.

Tulumumuzu  ön patın hizasında düze gelecek şekilde bölelim bir tarafta 2 düz olacak  6 haroşa ve örneği koyarak bu şekilde karşılıklı arka ile aynı sayılaraı ayarlayarak  bir tarafı örerek devam edelim.

Diğer tarafıda aynı sayıyı ayarlayarak aynı boyda örelim.

Bacak bitişinede 1 dola 2 kes yapıpı robadaki haroşanın aynısını yapıp keselim.

Patlarınıda videodaki gibi ilik kısımlı olan patı üsta gelecek şekilde ayarlayıp örelim.

Bağcık ve ponponlarıda yapıp bitirelim.