Ajurlu örgü modelleri internette popüler olan örnekler arasında. benimde adını Ajurlu şerit örgü modeli koyduğum bu örnek ile, bere, boyunluk, yelek, hırka ve bebek örgülerinizi rahatlıkla örebilirsiniz. Şiş işi ile yaptığımız bu örneği anlatım videosunu izleyerek sizlerde öğrenebilirsiniz. Şimden yapacak herkese kolay gelsin diyorum. İyi seyirler..

ajurlu örgü modelleri ajurlu şerit
ajurlu örgü modelleri ajurlu şerit

Ajurlu örgü modelleri

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip.
  • 4 numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi lastik örgü veya haroşa örgü üzerine koyabiliriz.
  1.  Sıra.1 kenar ilmeği örelim.1 İlmek dola, 2 ilmek boş al, 1ilmek örüp boş aldığımız ilmeği ördüğümüz ilmeğin üstünden geçirelim. ( burada kesme işlemi yapılmış oluyoruz)
  • 1 Dola 3 düz örelim, 1 dola sıra başına kadar, örneği tekrarlayarak devam edelim.
  1. Sıra. ters örgü olarak örelim.
  2. Sıra. örneğimiz sola doğru 1 ilmek kayarak devam edecek. İlk sırada 1ilmek doladığımızı düz örelim. 1 dola  2 ilmek boş al, 1ilmek ör, boş aldığımız ilmeği ördüğümüz ilmeğin üstünden geçir. ( burada kesme işlemi yapılmış oluyor)1 dola  3 düz ör, 1 dola 2 ilmek boş 1 ilmek ör, iki ilmeği ördüğünün üstünden at ,sıra başına kadar örnek kendini tekrar ederek devam edecek.
  • Her sırada 1 ilmek kaymış olacak , örgümüz ördükçe örneğimiz eğimli olacak .

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.