Yine çok şık bir model.. Basit örgü modelleri yapımına tüm hızımla devam ediyorum. sizlerden gelen istek üzerine hazırladığım bu modelin yapımının çok kolay olduğunu düşünüyorum. Videomu detaylı bir şekilde izleyen tüm herkesin rahatlıkla yapabileceği ve aynı zamanda bebek battaniyesi, bebek hırkası, yelek vb.. bir çok örgü işinizde kullanabilirsiniz. şimdi gelelim nasıl yapıldığına iyi seyirler diliyorum.

basit örgü modelleri

Basit örgü modelleri

Kullanılan Malzemeler

 • Orta kalınlıkta ip.
 • 4 Numara şiş ( ipinize göre şiş ayarı yapılabilir).

 

Nasıl yapılır?

 • Lastik ,veya haroşa olabileceği gibi örneği hemen de başlaya biliriz.
 • 1.Sırada, 3 ters 1 düz, 3 ters 1 düz olarak sıra sonuna kadar devam edeceğiz.
 1. Sırada, düzleri düz, tersleri ters olarak öreceğiz.
 2. Sırada, ters ilmeklerimizi ters olarak örüyoruz,1 tane düz ilmeğimizi, düz yönünde 1 ilmekten üç ilmek çıkartıyoruz,sıra başına kadar bu şekilde devam edelim.
 3. Sırada üç ilmeği düz yönünde örelim 1 ilmekten üç ilmek çıkardığımız ilmekleri de 1. ilmeği örmeden alıp üzerine ip dolamayacağız. boş olarak alalım 2. ilmeği örelim ters olarak 3. ilmeği yine boş alıp, 3 ilmeği düz olarak örüp,sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim.
 4. Sıra, ters olan ilmeklerimizi ters olarak öreceğiz 3 tane artırdığımız ilmeği ,3 ters olarak ördüğümüz  ilmek ile iki ilmeği sağa, ortadaki ilmeği düz örüp, soldaki ilmeği sola, iki ilmeği bir alarak örelim. Burada ilmekleri kesme işlemi yapılmış olacak.Kesme işlemi yapılırken ilmekler yatış yönüne göre ilmekler düzeltilerek kesilecek.ortada ki ters ilmek ters olarak örülecek.
 5. Sırada .ilmekler geldiği gibi örelim, tersi ters düzü düz.
 6. Sıra.tekrar ilk sıradaki gibi, üç ters bir düz olarak örelim.
 • örnek bundan sonra, kendini tekrarlayarak devam edecek.
 • (takıldığınız yerde videodan yardım alabilirsiniz.)

 

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.