merhabalar sevgili hanımlar çok güzel bir modelle beraberiz adını çakışan ilmekler koyduğum bu zarif güzel örgü modeli ile hırka şal yelek kazak bebek battaniyesi  daha ne isterseniz örebilirsiniz ilmeklerin birbiri ile çalışmasından dolayı adını çakışan ilmekler koydum umarım beğenirsiniz.

 

ÇAKIŞAN İLMEKLER Örgü Modeli – Şiş İşi İle Örgü Modelleri

 

Kullanılan Malzemeler

orta kalın yün  

4 Numara  şiş

Nasıl Yapılır

Örneğimizi  6 ve katlarını ayarlayalım.

5 ters 1 düz 5 ters 1 düz 5 sıra örelim.

1.SIRA. 2 Kenar ilmeği  2 ters örelim ve ilk . ilmeğin hizasından 5 sıra sayalım aşağıya  batalım ve ilmek çekelim 1 ters ters ilmeğin sondakinin 5 sıra altına batalım ve  ilmek çekelim 2 ters 1 düz .

2.SIRA.Örgümüzün tersinde tersi ters düzü düz örelim fakat bur da uzun çektiğimiz ilmeği boş alalım örmeden  1 ters 2 düz çektiğimiz ilmeği boş alalım 1 düz çektiğimiz ilmeği boş alalım 2 düz 1 ters

3.SIRA. Örgümüzün  düzünde kenar ilmekleri örelim 2 ters örelim ve çektiğimiz ilmekleri ortadaki ters ortada kalacak şekilde birbirinin içinden geçirip çakıştıralım  ve ters olarak örelim 2 ters 1 düz.

4.SIRA. İlmeklerimizi sıra başına kadar tersi ters düzü düz örelim. Toplamda 5 sıra olacak ve tekrar aynı işlemler yapılacak.