Çapraz şerit örgü modeli örgü işlerinize farklı bir hava katabileceğiniz çok şık bir model. Bere atkı yelek bebek battaniyesi gibi örgülerinizde çok hoş olacağını düşünüyorum.   Aynı zamanda bu videomda ilmek nasıl atılır ? sorusunuda cevaplamaya çalıştım. yeni başlayan arkadaşların sıkça sorduğu bir soru. Yine ara ara sizlerden gelen istekler doğrultusunda merak ettiğiniz soruları cevaplamaya çalışacağım. Şimdiden yapan yapacak herkese kolay gelsin diyorum. İyi seyirler..

çapraz şerit örgü modeli 1
çapraz şerit örgü modeli 1

Çapraz şerit örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalın ip.
  • 5 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi lastik üstüne kurabiliriz.
  • 1.Sıra. bir kenar ilmeğimizi  örelim. İki  ilmeğimizin yerini değiştirelim. İlk önce ip kendimizden taraftayken, arkadaki ilmeği örelim sonra öndeki ilmeği örelim. Tekrar  iki ilmeğin yönünü değiştirelim. İp arka tarafta iken önce arkadakini sonra öndekini örelim,iki ilmek ters örelim,bu şekilde sıra başına kadar devam edelim.
  1. Sıra. bu sırada örgülerimizi geldiği yönde örelim, tersi ters düzü düz,
  2. Sıra. bu sırada, örgümüzün çapraz gitmesi için bir ilmek sola doğru kayarak ikili aktarma işlemi yapacağız. Önce arkadaki ilmeği, sonra öndeki ilmeği öreceğiz.(ipimiz arka tarafta olacak) İpimizi öne alıp,tekrar ilmeklerin yönünü değiştirelim. İki ters örelim araya sıra başına kadar, böyle devam edelim.  

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.