merhabalar bugün çok tatlı çok cici bir örgü işe ile beraberiz. Civciv örgü modeli yapılışını hemen anlatmaya başlıyorum. Kolay gelsin diyorum..

CivCiv Örgü Modeli Yapılışı

Kullanılan malzemeler

  • Orta kalın yün
  • 3 Numara şiş
civciv örgü modeli
civciv örgü modeli

Nasıl Yapılır

Örneğimiz çift sayı olarak belirleyelim civciv kısmı 12 ilmek olacak.

1.SIRA.2 Düz 2 ters 2 düz 2 ters 2 düz bu şekilde örerek devam edelim.

.2.SIRA.2 ters 2 düz şeklinde ilmekleri geldiği yönde örelim.

3.SIRA.Bu sıramızda   ilmeklerin yeri değişecek düzler  ters tersler düz olarak örülecek.

4.SIRA.Örgümüzün ters yönünde ilmekleri geldiği gibi örelim tersleri ters düzleri düz.

5.SIRA..Bu sıramızda   ilmeklerin yeri değişecek düzler  ters tersler düz olarak örülecek.

6.SIRA..Örgümüzün ters yönünde ilmekleri geldiği gibi örelim tersleri ters düzleri düz.

7.SIRA.8 ilmeği  yönlerini değiştirerek örelim ve 12 ilmeği düz diğer ilmekleri de örgü yönlerini değiştirelim tersleri düz düzleri ters olacak şekilde .

8.SIRA.Örgümüzün ters yönünde ilmekleri geldiği gibi örelim tersleri ters düzleri düz.

9.SIRA.Bu sıramızda ilmekleri tersleri düz düzleri ters yapalım, burda düz örgülerimize burgu  yapacağız ilk 6 ilmeği öndeki 3 ilmek arkaya geçecek şekilde burgu yapalım ve 6 düzüde yine öndeki 3 ilmek üstten arkaya geçecek ve burgu olacak.

Burgumuzu yapınca 10 sıra düz örgü şeklinde civciv kısmımızı örelim diğer ilmekler yine her iki sırada bir yer değişerek devam edecek.

10 Sıra ördüğümüz civcivimizi  yine burma  yapacağız , 6 ilmeğimizi arkadan batarak arkadaki 3 ilmeği şişimize takalım ve öndeki üç ilmekle yerlerini değiştirelim ve düz olarak örelim.

6 İlmeği de yine üstten arkadaki ilmeğe batalım ve diğer 3 ilmeği nen yerdeğiştirip burgumuzu yapalım  ve diğer ilmekleri yine aynı şekilde örmeye devam edelim.

18.Sıra düz örgü olacak şekilde civcivimizi örelim diğer ilmeklerde yerdeğişerek devam edecek.

Son burgumuzu yapalım civcivimizin ayak kısmını.

18 Sıra ördüğümüz civcivimizi  yine burma  yapacağız , 6 ilmeğimizi arkadan batarak arkadaki 3 ilmeği şişimize takalım ve öndeki üç ilmekle yerlerini değiştirelim ve düz olarak örelim.

6 İlmeği de yine üstten arkadaki ilmeğe batalım ve diğer 3 ilmeğinen yerdeğiştirip burgumuzu yapalım  ve diğer ilmekleri yine aynı şekilde örmeye devam edelim.

Civcivimiz bitince yine 2 ters 2 düz ilmeklere dönüştürelim ilmeklerimizi ve ilmekleri 2 sırada bir yer değiştirerek devam edelim.