Sevgili örgü sever arkadaşlarım sizden yoğun istek üzerine ördüğüm bir modeli paylaşıyorum bugün sizlere nasıl beğendinizmi??  harika bir çalışma oldu kolayda göründüğü gibi değil çok seveceksiniz çok Farklı ve Tarz Bir Çalışma isteyenlere Kapşonlu Çocuk Kazağı ben çok severek ördüm bu modeli tasarlayıp ören bizlere sunan arkadaşımıza sonsuz teşekkür ederim gerçekten güzel bir model yapmış dediğim gibi sizlerden gelen yoğun istek üzerine çalıştım elimden geldiğince sizlerin isteklerine dönüş yapmaya çalışıyorum hepsine dönemesem de  örecek arkadaşlarımıza kolay gelsin diyorum sevgiler bol örgülü günler..

 

Farklı ve Tarz Bir Çalışma isteyenlere Kapşonlu Çocuk Kazağı

 

 

KULLANILAN MALZEME :

3.5 Numara şiş

Bebek yünü

Renk tonunu istediğiniz gibi ayarlaya bilirisiniz.

Kazağımız 60 ilmek başlayalım ve lastik kısmını 1 ters 1 düz 14 sıra veya istediğiniz boyda örün ve şişinize renkli ip ile 60 ilmek atalım lastik kısmını örüp 60 ilmek yine atalım şişimize ve haroşa örgü ile örmeye başlayalım ve tam lastik köşelerinde örgünün düzünde sadece 3 ilmek keserek  köşeleri oluşturalım bu işlem ortadaki ilmeklerde 18 ilmek kalana kadar devam edecek.

Ön bantı için önce ilik yönünü örelim ve sonra arkadan ilmek çıkartarak diğer patı örelim patı örerken şişteki yan ilmeklerden 1 er keserek sadece patı örerek ilmekler bitene kadar örelim ve şişte bekletelim.

ARKA: 60 İlmek başlayıp lastiği örelim  ve renk geçişleri yaparak haroşa olarak arkayı önün boyu kadar  örelim ve omuzda  20 omuz 20 yaka 20 omuz şeklinde bölelim omuz ları ön ile birleştirelim ve öndeki arkadaki ilmekleri birleştirip kapşonu örelim

KOL: 40 İlmek başlayalım 54 ilmek olana kadar 4 diş sırada  bir artırarak örelim 38 diş veya ölçün çocuğunuzun kazağına

24 santim eni

Boyu: 20 santim