Tığ işi şal ve yelek örebileceğiniz güzel bir örgü modeli ile beraberiz. Yapılışına gelince biraz detaylı ve dikkat isteyen bir model. Çalışacak yapacak arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum.

FISTIKLI KROKODİL Tığ İşi Şal ve Yelek Örgü Modeli Yapılışı Video anlatım

Kullanılan malzemeler

  • Bebe  yünü
  • 4 Numara tığ
fıstıklı-krokodil-modeli
fıstıklı-krokodil-modeli

Nasıl Yapılır

Ölçünüze göre zincir atın.

1.SIRA. Yuvalarımızı hazırlamaya başlayalım,4 zincir geriye batalım ve 2li tırabzan yapalım 3 zincir aynı yuvaya batalım 2li tırabzan yapalım 2 zincir çekelim 3 zincir atla ve sık iğne ile batlım.

2.SIRA.Geriye dönelim başa 3 zincir çekelim hazırladığımız ve gibi olan yuvaya bacak kısmına 5 fıstık dolduralım ve 5 seferde 2 sini bir 2 sini bir çekerek başa çıkalım, yuvanın baş tarafına 2 li 3 adet tırabzan yapalım 1 zincir 2 li 3 adet tırabzan be aşağı doğru bacağına 5 defa çekerek fıstık yapalım ve geriye doğru 2sini bir 2 sini bir yaparak 6 seferde ilmekleri çekelim, sık iğnenin içine 1 adet 2 li tırabzan yapalım.

3.SIRA.5 zincirle dönelim ve aynı yere batarak 2 li tırabzan yapalım,2 zincir krokodilimizin ortasına batalım sık iğne yapalım 2 zincir  trabzanın üstüne yuva için 2 li tırabzan 3 zincir 2 li tırabzan bu şekilde yuvalarımızı hazırlayalım.

4.SIRA.Bu  sıramızda krokodili yarım yaparak başlayacağız   3 zincir çekerek dönelim ve 3 tane 2 li tırabzan yapalım ve aşağı doğru bacağa  5 sefer fıstık çekelim ve 6 seferde 2 sini bir 2  sini bir çekerek bitirelim   ve sık iğnenin üstüne 1 adet 2 li tırabzan yapalım.

.yuvaya bacak kısmına 5 fıstık dolduralım ve 5 seferde 2 sini bir 2 sini bir çekerek başa çıkalım, yuvanın baş tarafına 2 li 3 adet tırabzan yapalım 1 zincir 2 li 3 adet tırabzan be aşağı doğru bacağına 5 defa çekerek fıstık yapalım ve geriye doğru 2sini bir 2 sini bir yaparak 6 seferde ilmekleri çekelim, sık iğnenin içine 1 adet 2 li tırabzan yapalım. Yarım krokodille bitecek .

bir sırada tam krokodille başlarken diğer sırada yarım krokodille başlanacak.

 

1 Yorum

Yoruma kapalı.