Karşınızda çok zarif ve yapması kolay olan harika bir örnek daha. İlmeğe ip dolamalı kolay örgü modeli adını verdiğim bu modeli, özellikle şal, bere, boyunluk gibi örgü işlerinizde tercih edebilirsiniz. Haydi hanımlar şimdiden kolay gelsin diyorum. pamuk eller iş başına.. iyi seyirler..

kolay örgü modeli 1
kolay örgü modeli 1

Kolay örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip.
  • 5 numara şiş.

 

Nasıl yapılır?

  • Başlanma ilmeğimizi yapalım, burada hemen başlama yapabilirsiniz. Lastik haruşa da olabilir.
  1. Sırada bir tane kenar ilmeğini örelim,iki ilmeğin arasına bir alt sıraya banalım, ipimizi çekelim ve öndeki ilmeği örmeden alalım. Sıra başına kadar bu şekilde devam edelim.
  2. Sıra. kenar ilmeğini örelim ve içinden çıkarttığımız ilmeğimizle, içinden çıkardığımız ipi bir alalım.
  • Kesme işlemi yapıyoruz, burada sıra başına kadar iki ilmeği bir alarak devam edelim.
  • Örneğimiz iki sıradan oluşuyor. Birinci ve ikinci sırayı tekrarlayarak devam edelim örgümüze.

 

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

 

1 Yorum

Yoruma kapalı.