Şimdi güzel bir kahve yapmanın ve arkamıza yaslanıp bu tatlı örgü modelinin yapılışını izlemenin tam zamanı 🙂 Kahve çekirdeği örgü modeli adını verdiğim bu örgü örneği Şiş işi ile yapılan nispeten kolay sayılan bir örnek. Bir çok örgü işinize yakışacağını düşünüyorum. Haydi şimdiden yapacak arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum.

kahve çekirdeği örgü modeli 1
kahve çekirdeği örgü modeli 1

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta yün.
  • 4 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi birçok yerde kullanabiliriz. Örneğimiz 4 ilmek ve katlarından oluşuyor, ölçülerinizi 4 ilmek üzerinden hesaplayabilirsiniz.
  1. Sıra.  Bir kenar ilmeğimizi örelim. 3. İlmeği, 2 ilmeğimizin üstünden atalım. 1 ilmeğimizi örelim, araya 1 dolayalım ve 1ilmeğimizi örelim. 1 ilmek ters örelim. üçüncü  ilmeği, 2 ilmeğimizin üstünden atalım ve 1 ilmeğimizi örelim. Araya 1 dolayalım. 1 İlmeğimizi örelim ve 1 ters örelim. Bu şekilde devam edelim.
  2. Sıra. İlmeklerimizi tersi ters, düzü düz olarak örelim.
  3. Sıra. Bir kenar ilmeğimizi örelim. 3. İlmeği 2 ilmeğimizin üstünden atalım ve 1 ilmeğimizi örelim. Araya 1 dolayalım, 1ilmeğimizi örelim, 1ilmek ters örelim ve üçüncü  ilmeği 2 ilmeğimizin üstünden atalım. 1 İlmeğimizi örelim ve araya 1 dolayalım. 1 ilmeğimizi örelim ve 1 ters örelim. Bu şekilde devam edelim.
  4. Sıra. İlmeklerimizi tersi ters, düzü düz olarak örelim. Bu şekilde örneklerimizi örgünün düz yüzünde koyarak örgümüze devam edelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Kahve Çekirdeği örgü modeli video anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic