Çiçek gibi bir model daha sizlere anlatıyorum. Lale örgü modeli şık bir model. Yapımıda göreceksiniz öğrendikten sonra gerçekten kolay bir örnek. Artık ne dilerseniz onu örebilirsiniz bu örnekle. Yapacak arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum.

lale örgü modeli 1
lale örgü modeli 1

Kullanılan Malzemeler

  • Ort kalın ip.
  • 4 numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi  iki taraflı kullanabilirsiniz.
  • Sayımızı 4 ve katlarını hesaplaylıp ölçümüzü belirleyelim.
  • 1.sıra .3 kenar ilmeği örelim,4 düz 4ters, 4 düz 4 ters olarak devam edelim ,örgümüzün sonunada 3 ters örelim.
  1. sıra tersi ters düzü düz  olarak örelim. Bu şekilde 8 sıra örelim.
  2. sıra da saç örgüsü tekniği ile ilmeklerimizi burgu yapacağız, 2 ilmek ters ve 2 ilmek düz yer değiştirecek , örgü yönü tersi düz düzü ters öreceğiz. Karşılığıda aynı şekilde olacak. Aktarma işlemi yapılınca ilmekler ortaya bakmalı. İlmekler yer değişince de yine tersi ters düzü düz örelim.
  • Tekrar 8 sıra tersi ters düzü düz olarak örelim. Örneğimiz hazır.

Lale Örgü Modeli Video Anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.