Çok şık boyunluk, atkı, bere gibi örgü işleri yapabileceğiniz harika bir model anlatmak istiyorum sizlere. Oluklu bambu örgü modeli. Yapımı gerçekten kolay bir model. Lastik veya başka bir başlama yönteminede gerek kalmıyor, örneğimiz zaten lastik havasında bir örnek. Yapacak arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum. Ayrıca Örgü işlerine buradan ulaşabilirsiniz.

oluklu bambu örgü modeli
oluklu bambu örgü modeli

Oluklu bambu örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta yün.
  • 5 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi başlarken lastik ve ya başka başlama yöntemine gerek yok diyebilirim. Örnek lastik havasında oluyor.
  1. Sıra .1 kenar ilmeğimizi örelim ,1 ilmek ters 2 ilmek düz, 1 ilmek ters 2 ilmek düz olarak sıra sonuna kadar. örmeye devam edelim. 
  2. Sıra . bu sırada ters ilmekleri ters, düz ilmekleri düz olarak örelim.
  3. 3. Sıra kenar  ilmeğimizi örelim, 1 ters örelim 1 ip dolayıp şişe 2 düz örüp doladığımız ilmeği 2 düz ilmeğimizin üstünden geçirelim (atalım)1 ters bu şekilde sıra sonuna kadar devam dedelim .
  4. sıra 1 ters 2 düz örelim .
  5. sıra. tersi ters, düzü düz örelim .
  6. . sıra kenar  ilmeğimizi örelim , 1 ters örelim 1 ip dola şişe 2 düz ör , doladığımız ilmeği 2 düz ilmeğimizin üstünden geçirelim (atalım)1 ters bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim .
  •       Örneğimiz bu şekilde devam edecek .

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

 

1 Yorum

Yoruma kapalı.