Yine çok zarif bir örgü modeli ile karşınızdayım. Petek örgü modeli internette çok popüler olmasa da benim çok beğenerek yaptığım bir örgü modeli oldu. Farklı yelek, bere, çocuk kıyafetleri gibi işler örmek istediğinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz bir hoş duran bir örnek olduğunu düşünmekteyim. Ne dersiniz hanımlar sizde modeli beğendiniz mi ? Eğer yapacak arkadaşlar olursa şimdiden kolay gelsin diyorum. Ellerinize emeğinize sağlık.

petek örgü modeli 1
petek örgü modeli 1

Petek örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta.
  • 5 numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Lastik veya haruşa üstüne uygulanabilir.
  • 1 . Sıra. örgümüzün ters tarafında örneği koymaya başlayalım. 2 ilmeği örüp 1 ilmeği ip dolayarak örmeden  alalım. Sıra başına kadar bu şekilde devam edelim.
  1. Sıra. iki ilmeğimizi düz yönünde örelim, ip dolayarak örmeden aldığımız ilmeği, yine aynı şekilde örmeden alalım. 2 Düz bir dola al devam edelim sıra sonuna kadar .
  • 3 Sıra. 2 ilmeği ters örelim, dolayarak aldığımız ilmeği yine dolayarak alalım ,bu işlem üç sırada da aynı olacak.
  1. Sıra. 2 tane ördüğümüz ilmekleri bu sırada ikisine de üstüne ip dolayarak alalım ve üç kez ip doladığımızı da arka tarafından banarak  düz yönünde, kesme işlemi yapıp keselim.
  2. Sıra. burada 4.sırada iki tane doladığımız ilmekleri örgümüzün ters yönünde  ikisini bir ikisini bir keselim.
  • Hepsini bir kestiğimiz ilmeği de yine ip dolayarak boş alalım.
  1. Sıra. burada 2.sıradaki işlem yapılacak ve örgümüz kendini tekrar ederek devam edecek.

 

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.