Püsküllü örgü modeli, kimi zaman biraz farklı örgü işleri yapmaya çalıştığımızda bize yardımcı olabilecek çok hoş bir model. İnternette bir çok püsküllü örgü işi örnekleri bulabilirsiniz. Bu yazımda sizlere tığ işi ile nasıl püsküllü bir örgü örneği yapabilirsiniz anlatmaya çalışacağım. Anlatım videomu dikkatlice izlemeyi unutmayın. ayrıca yazımdan da faydalanabilirsiniz. şimdiden kolay gelsin diyorum hanımlar.

püsküllü örgü modeli 1
püsküllü örgü modeli 1

Püsküllü örgü

Kullanılan Malzemeler

  • 4 Numara şiş.
  • Orta kalınlıkta yün.
  • İsteğe göre şiş ve yün değişebilir.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi haroşa olarak başlıyoruz, bir ilmek örelim sonra ki ilmeğe batalım ve parmağımızla sağ elimizdeki şişin başından ipimizi üç defa dolayalım. Hepsini bir çekelim bir ilmek örelim ve tekrar dolama işlemini yapalım .
  1. Sıramızda düz yönde örelim ve ilmekleri sıkıştırmış olalım. Örgümüz hep düz yönünde haroşa olarak örmeye devam edelim. Bir sıra püskül yapalım bir sıra  düz örelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.