Güzel bir makarnalık sos.. kışın ortasında yazlık ekşi domatesler ile yapılmış harika bir lezzet. Bugün sizlere yaz aylarının bereketini kış aylarına taşımanın bir diğer yolunu anlatacağım ve taze doğal güzel domatesler kullanarak güzel bir yemeklik sarımsaklı domates sos yapımını anlatacağım. Kışlık hazırlıkları serimde sizlere yaz aylarında kış için yapılması gereken önemli tüyolar vermeye çalışıyorum. diğer kış hazırlıkları videolarımıda mutlaka izleyin. Şimdiden yapacak arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum. iyi seyirler..

Kullanılan malzemeler

  • 5 Kilo domates.
  • 1 Baş sarımsak.
  • 1 Çay bardağı sıvı yağ.
  • 2 Yemek kaşığı salamuralık tuz.
  • 5 adet kavonoz ve kapağı.1 litrelikte olur yarım litrelikte kullanıma göre doldurun.
https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

 

sarımsaklı domates sos 1
sarımsaklı domates sos 1

Nasıl Yapılır

  1. Domatesleri yıkayıp ikiye bölelim ve rendeliyelim .(isterseniz rondo dan da geçire bilirsiniz.)
  2. içine sarımsaklarımızı da rendenin ince gözü ile rendeleyelim. Domateslerimizi tenceremize alalım ve kaynamaya bırakalım .
  3. İyice kaynayınca içine tuzunu ve yağını da katalım az daha kaynatıp  sıcak sıcak kavanozlara dolduralım. kavanozların kapaklarını kaynar suda bekletip ağızlarına sıkıca kapatalım.
  4. ve kavanozları ters çevirelim vakumlama işlemi gerçekleşsin diye bir gece bu şekilde bekletelim.Kavanoz kapaklarında sızma var mı diye de kontrol sağlamış oluruz.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.