Burgulu örgü modellerine bir yenisini daha ekledim bugün. Selanikli burgular örgü modeli adını verdiğim bu örnek ile dilediğiniz örgü işlerinizi örebilirsiniz. Diğer örgü modellerine ulaşmak için burayı tıklayabilirsiniz.

Selanikli burgular örgü modeli yapılışı türkçe video anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Kullanılan malzemeler

 • 3 no şiş
 • orta kalın yün
selanikli-burgular-orgu-modeli-1
selanikli-burgular-orgu-modeli-1

Nasıl Yapılır

 • 12 Ve katlarını ayarlayalım sayı olarak.
 •  1.SIRA. 2 Ters   10 ilmek düz 10 ilmek 1 düz 1 ters olarak örelim 2 ters örerek devam edelim.
 • 2.SIRA . 1 Ters 1 düz ördüğümüz ilmeklerin düz olan ilmeğin 1 sıra altından batalım ve terside ters örerek devam edelim.
 • 3.SIRA. 2 Ters   10 ilmek  düz 1 düz ilmeğimizin 1 sıra altından batarak örelim 1 ters  1 düz düz ilmeklerin 1 sıra altından batalım  ve  2 ters örerek devam edelim.
 • 4.SIRA.1 Ters 1 düz ördüğümüz ilmeklerin düz olan ilmeğin 1 sıra altından batalım ve terside ters örerek devam edelim.
 • 5.SIRA. 2 Ters   10 ilmek  düz 1 düz ilmeğimizin 1 sıra altından batarak örelim 1 ters  1 düz düz ilmeklerin 1 sıra altından batalım  ve  2 ters örerek devam edelim.
 1. SIRA.1 Ters 1 düz ördüğümüz ilmeklerin düz olan ilmeğin 1 sıra altından batalım ve terside ters örerek devam edelim.
 2. SIRA.2 Ters   10 ilmek  düz 1 düz ilmeğimizin 1 sıra altından batarak örelim 1 ters  1 düz düz ilmeklerin 1 sıra altından batalım  ve  2 ters örerek devam edelim.
 3. SIRA.1 Ters 1 düz ördüğümüz ilmeklerin düz olan ilmeğin 1 sıra altından batalım ve terside ters örerek devam edelim.
 • 9.SIRA.2 Ters   10 ilmek  düz 1 düz ilmeğimizin 1 sıra altından batarak örelim 1 ters  1 düz düz ilmeklerin 1 sıra altından batalım  ve  2 ters örerek devam edelim.
 1. SIRA1 Ters 1 düz ördüğümüz ilmeklerin düz olan ilmeğin 1 sıra altından batalım ve terside ters örerek devam edelim.
 • 11.SIRA .Bu sıramızda 2 ters örelim ve burgu yapmak için 5 er olarak sondaki 5 ilmek sağa yatacak şekilde ilmeklerin yerini değiştirelim  ve düz olarak örelim selaniklerimizi de selanik örerek devam edelim.
 • Toplamda  10 sıra daha bu şekilde örelim ve düz lerin üstüne selanik yapalım selanik ilmeklerimizin üstüne düz örelim bu şekilde örmeye devam edelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.