Farklı çok güzel bir örnek daha. Şimşek örgü modeli gerçekten farklı duran bir model. Yakıştırdığınız tüm örgü işlerinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz diğer örgü modellerine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

şimşek örgü modeli 1
şimşek örgü modeli 1

Kullanılan Malzemeler

 • Beyaz ve mavi orta kalınlıkta yün.
 • 5 numara şiş.

Nasıl yapılır?

 • Örneğimizi 4 ve katlarını yaparak ölçümüzü belirleyelim.
 • Örneğimizin  zeminini mavi ipimizle başlıyoruz.
 1. Sıra. beyaz ipimiz  ile örneğimize başlayalım, 1 kenar ilmeğimizi örelim, ipimizi  kendimizden tarafa alalım ve 4 ilmeğimizi boş olarak alalım. 4 ilmeğimizi de düz olarak örelim. 4 boş 4 örerek devam edelim.
 2. Sıra.bu sırada da boş ilmeklerimiz sol tarafa doğru 1 ilmek kayarak 4 boş 4 örme şeklinde devam edelim.
 3. Sıra. 4 ilmeğimizi sağa 1 ilmek kayarak 4 boş 4 örme şeklinde devam edelim.
 4. Sıra. 4 ilmeğimiz sola 1 ilmek kayarak 4 boş 4 örme şeklinde devam edelim.
 5. Sıra. 4 ilmeğimizi sağa 1ilmek kayarak 4 boş 4 örme şeklinde devam edelim.
 6. Sıra. 4  ilmeğimiz sola 1 ilmek kayarak 4 boş 4 örme şeklinde devam edelim,
 7. Sıra. mavi ipimize geçiyoruz ve yukardaki işlemleri tam karşılğına gelecek şekilde kaydırma işlemini aynı şekilde yapmaya başlayacağız. 4 Boş 4 örme şeklinde . Toplamda altı sıra kaydırarak örüp beyaz ipe geçeceğiz.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Şimşek örgü modeli yapılışı video anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic