merhabalar yine çok öncelerden çalıştığım ve yüklemekte geç kaldığım bu çok güzel ve kolay örneği paylaşıyorum sizlere  adı sıralı fıstık olan bu güzel çalışmam ile hırka yelek kazak bebek battaniyesi çeyizlik yelek etoller şallar örebilirsiniz  bebek örgülerindede çok güzel olur.

SIRALI FISTIK Örgü Modeli – Şiş İşi İle Örgü Modelleri

Kullanılan Malzemeler

Kalın yün  

4 numara şiş

Nasıl Yapılır

Örneğimizi  4 ve katlarını ayarlayalım.

3 sıra düz örelim

1.SIRA.  Kenar ilmeğimizi örelim  2 düz 2 ilmek atlayalım 3 sıra aşağı inelim ve batalım ip çekelim 4  düz geri dönelim aynı yuvaya batalım ip çekelim 2 ilmek sayalım ve yine 3 sıra aşağı batalım ip çekelim 4 düz örelim geriye aynı yuvaya batalım bu şekilde sıra başına kadar devam edelim.

2.SIRA. Örgümüzün tersinde ters olarak örelim çektiğimiz ilmekleri örmeden boş alalım 4 ters  örelim çektiğimiz ilmekleri boş olarak alalım.

3.SIRA. kenar ilmeklerimizi örelim ve çektiğimiz ilmeği 4 ilmeğin ilkinin üzerinden atalım ve ilmeği düz örelim 2 düz yine çektiğimiz ipi ilmeğin üzerinden atalım  ve ilmeği düz olarak örelim

4.SIRA. Sıra başına kadar ters örelim.

5.SIRA.Sıra başına kadar düz örelim.

  1. SIRA.Sıra başına kadar ters olarak örelim.

7.SIRA. Örneğimizi tekrar koyalım bur da 2 ipin birleştiği noktalara batarak  ip çıkartalım 4 düz yine aynı yuvaya batalım ipi çekelim ve 2 ilmek ileri atlayıp yine aşağı yuvaya batalım.bu şekilde örmeye devam edelim

1 Yorum

Yoruma kapalı.