Selamlar.. sizlerle son derece şirin ve güzel, yapılışıda bir o kadar basit bir örnekle beraberiz. Anne işlerinin her zaman yaptığı gibi hem basit, hem güzel ayrıca örmesi de çok zevkli bir model olduğunu şimdiden söylemeliyim. Sıralı tomurcuk örgü modelimizle, bebek battaniyesi başta olmak üzere bebek yelekleri ve bebeklerle ilgili ne varsa yapabileceğiniz bir model. Aynı zamanda yeni paylaştığım Hanım eli ve huzur örgü modelleri ile de çok güzel örgüler yapabileceğinizi düşünüyorum.

sıralı tomurcuk örgü modeli
sıralı tomurcuk örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Mint mavisi ve beyaz  renkte orta kalınlıkta yün.
  • 5 numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • örneğimizi haroşa üstüne koyabiliriz .
  • 2 sıra mint mavisi ipimizle düz örelim
  • 1.Sıra beyaz ipimizle örmeye başlayalım 1 ilmeğimizi ip dolamadan boş alalım 1ilmeğimizden 3 ilmek çıkaralım ,bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
  • 2.Sıra bu sırada üç çıkardığımız ilmeği düz yönde üçünü bir örelim boş ilmeğimizi yine boş alalım ipimiz yine düz yönde olsun bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
  1. Sıra bu sıramızda ipimizi değiştirelim, mint mavisi ipimize geçelim .ve bütün ilmeklerimizi düz örgü olarak  örelim .
  • 4 .Sıra. bu sıramızıda ters olarak örelim .
  • 5.Sıra. bu sırada boş örülen ilmeğimizin içinden üç ilmek çıkartalım ve 1 ilmek boş alalım, örgümüz her iki sırada renk değiştirecek , ve her defasında tomurcuklarımızın yeri değişerek devam edecek.
https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

4 YORUMLAR

Yoruma kapalı.