Yalancı saç örgüsü modeli, internette sıkça adı geçen popüler örgü  modelleri arasında gördüğümüz kolay bir örgü modeli. Yalancı saç örgüsü modeli ile hırka, atkı, bere, bebek battaniyesi gibi hanımların sıkça model aradığı örgü işlerinizde kullanabilirsiniz. Dilerseniz nasıl yapılır videomu izleyerek öğrenebilirsiniz. Dilerseniz yazımdan yardım alabilirsiniz. Şimdiden herkese keyifli örgüler diliyorum.

yalancı saç örgüsü modeli 1
yalancı saç örgüsü modeli 1

Yalancı saç örgüsü modeli

Kullanılan Malzemeler

 • Orta kalınlıkta bir ip.
 • 5 numara şiş.

Nasıl yapılır ?

 • Örneğimizi lastik üstüne, haroşa üstüne veya doğrudan başlayabilirsiniz.
 1. Sıra .bir kenar ilmeğimizi örelim,2 düz 3 ters olarak örneğimizi koymaya başlayalım.
 2. Sıra tersi ters, düzü düz örelim.
 3. Sıra .tersi ters, düzü düz örelim.
 4. Sıra .tersi ters, düzü düz örelim.
 5. Sırada örneğimizi yapmaya başlayalım Burada üç düz iki ters, gelmesi gerekiyor ilmeklerin.
 • İki ters ilmeğimizi örelim, üç düz ilmekte ortadaki ilmeğin ortasından aşağıya üç sıra sayıp batalım ve ipimizi çekelim. üç düzümüzü örüp ,tekrar aynı yuvaya batıp ipimizi uzatalım. iki tersi örelim. Aynı işlemi yaparak sıra sonuna kadar devam edelim.
 1. Sıra. iki düz örelim, üç ters ilmeğimizi de ip çektiğimiz ilmeği örmeden alalım. Üç ters örelim. İp çektiğimiz ilmeği örmeden alalım. İki ters örelim, sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim.
 2. Sıra. iki ters ilmeğimizi örelim.üç düz ilmeğimizi, ilk ilmeğimizi çıkarttığımız ip ile birlikte örelim. İlmekler yönü ters ise düzeltelim. Bir düz örelim üçüncü düzümüzü de ikinci çıkardığımız ilmekle birlikte  örelim. İki ters örelim bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
 • 8.sıra tersi ters düzü düz örelim .
 • Örneğimiz tekrar edeceğiz aynı şekildedevam edelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

 

3 YORUMLAR

 1. Lütfen bu örneği videolu anlatın,yazıyla anlatımda hiiiic bişey anlamadım,sizin kadaR tecrubeli değilim,diğer yalancı saç örgüsünü harikaaa anlamışsınız videolu onuanladim ve başladım,lütfen bunuda anlatın,anlatımınizi okadar sitenin içinde buldum bayıldım,saygılarımla Nermin

Yoruma kapalı.