Herkese selam arkadaşlar. Bugün zigzag örgü modelini anlatıcam sizlere. Her yaşa uygulayabileceğiniz  bere boyunluk yapabilirsiniz. aynı zamanda lastik olarakta kullanabilirsiniz. Dilerseniz nasıl yapılır hep birlikte bakalım. Aynı zamanda buraya tıklayarak tüm örgü modellerine ulaşabilirsiniz.

zigzag örgü modeli
zigzag örgü modeli

Zigzag Örgü Modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip.
  • 5 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

Örgümüz lastik tarzında olduğu için başlanma lastiği olarakta kullanılabilir.

  1. Sıra. 1 kenar ilmeği yapalım ,1 düz 2 ters ,1düz 2 ters olarak sıra başına kadar yapalım.
  2. 1 Ters 2 düz, burada iki düz ilmeğimizin önce düz yönünde arkadaki ilmeği örelim sonra öndeki ilmeği örelim.  Burada ilmeklerin yerini şişte değiştirerekte örebiliriz ,amaç ilmeğimizin burulması. 1Ters 2 düz ilmeklerin yeri değiştirelim ve düz olarak örelim ,sıra başına kadar bu şekilde devam ediyoruz.
  3. Bu sırada ilmeklerimiz 1 düz 2 ters geliyor. İki ilmeğimizin yönü değişip önce arkadaki ilmek, sonra öndeki ilmeği ters örgü olarak örelim. 1düz diye devam edelim örneğimiz her seferinde aynı işlem yapılarak örülecek.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.