Sevgili arkadaşlar çok şık bir şal çalıştım bu gün sizlere Zigzak 3 Gen Şal Modeli- İster Kendinize İster Çeyize !!! isterseniz tek renk isterseniz tamamen zizgili çalışa bilirsiniz onu  sizin zevkinize bırakıyorum şalımızı angora yün ile çalışmak isterseniz 2 kat olarak çalışın mutlaka yumuşak dokulu olmasına özen gösterin bedeni büyütmek için her bedene 1 dilim eklemeniz yeterli olacaktır sevgiler.

Zigzak 3 Gen Şal Modeli- İster Kendinize İster Çeyize !!!

 

Kullanılan Malzemeler

Orta kalın krem ip

Ebruli ip

  1. Numara misinalı şiş

 

Nasıl Yapılır

361   İlmek başlayalım.

4 Diş haroşa örelim.

70 cm boyu

ÖRNEK KURULUMU:

5 Haroşa 1 dola 8 düz 3 ilmeği kes 8 düz 1 dola 1 düz 1 dola 8 düz 3 kes 8 düz 1 dola 1 düz 1 dola devam edelim 8 dilim yapalım.

  1. Dilimi yapınca araya 1 düz koymadan 1 dola 15 düz 3 kes 15 düz 1 dola 8 düz 3 kes 8 düz 1 dola 1 düz şeklinde örmeye devam edelim .

ÖRGÜMÜZ HAROŞA OLACAĞI İÇİN HEP DÜZ YÖNÜNDE ÖRELİM ARTIRMA VE KESME SADECE ÖRGÜNÜN DÜZÜNDE OLACAK TERSİNDE BÜTÜN İLMEKLER DÜZ ÖRÜLECEK.

Otaya koyduğumuz 33 ilmek bitene kadar her 2 sırada renk değişerek dilimlerimizi örelim.

9 Sırada  haroşada zigzag tamamlanıyor krem ipimizle devam edelim ve 41 diş haroşa örelim ve isterseniz tekrenk devamda edebiirsiniz veya benim yaptığım gibi renk değiştirebilirsiniz 14 sırada ebrulilerin sırası kadar örelim ve ortadaki kesmeleride devam edelim.

Krem rengi haroşa ilede bitişi yapalım 13 diş .