Merhabalar bu gün sizlere bebek takımımızın bir parçası olan 2 RENKLİ KAPŞON BEBEK BERESİ ni baylaşıyorum  Hırkasını patiğini ördü iseniz beresinide mutlaka örmelisiniz.Bu güzel takımı her yaşa uygulaya bilirsiniz her renge olur çok kullanışlı ve örmesi kolay bir takım burda reglan kısmında ve örnek kısmında kolay model tercih ettim sizlerde rahatlıkla örebilesiniz diye ip olarak eski bir kazak söküntüsü ve kartopunun aksoft ipini kullandım bu kalınlığa yakın ipler ile örebilirsiniz daha ince ipler ile daha küçük olacaktır eliniz sıkı isede küçük olacaktır bunu dikkate alarak örmeye başlayın örecek arkadaşlarımıza kolay gelsin..

 

2 RENKLİ KAPŞON BEBEK BERESİ

 

 

KULLANILAN MALZEME :

2 Renk orta kalın örgü ipi

4 Numara şiş

80 İlmek başlayalım 4 diş haroşa örelim

MODELİN ANLATIMI:

  1. SIRA..Beyaz ip ile 3 düz 1 ilmeği örmeden al 3 düz 1 ilmeği örmeden al
  2. SIRA..3 Ters örülmeyen ilmeği yine örmüyoruz 3 ters
  3. SIRA..Mavi ip ile 1 ters 1 düz 1 ters 1 düz burda dikkat edilecek olan mavi ilmeklere hep düz gelecek şekilde 1ters 1 düz örmeye devam edelim.
  4. SIRA.. Bu sıra hep ters örülecek.
  5. SIRA.. Beyaz ipe geçelim Bu sırada dikkat edilecek olan örülmeyen ilmeklerin yeri değişecek 3 düz 1 boş 3 düz 1 boş öreceğiz bir önceki sırada örülmeyen ilmek bu sırada düzün ortasına gelecek.
  6. 2. Sıradan devam edelim modele
  7. Koltuktan aşağı 22 santim örelim ve 4 diş haroşa örelim ve bitirelim.
  8. Kola başlayalım ve koluda örelim 21 santim koltuktan aşağı.
  9. 14 santim örelim ve 30 .20. 30 olarak bölelim ve oetadaki ilmekleri örerek sağdan ve soladan hep çıkışta olacak şekilde kesme işlemi yaparak ilmekleri azaltalım.
  10. ilmek kalınca 3 ilmeği bir alarak kesme işlemine devam edeceğiz ilmekler bitene kadar devam edecceğiz.

30 İlmek atarak şişimize başlayalım  bere kısmına  34 .34. ilmek takalım 30 ilmek atalım şişimize  ve 4 diş örüp keselim.