sevgili örgü severler yine çok güzel bir tığ işi ile beraberiz 3 boyutlu şal modeli örneğimizle 3 gen şallar örebilirsiniz yapımı kolay ve zevkli örülüşü ile severek öreceğiniz bir model sizlerden gelen istek doğrultusunda çalıştığım bu güzel modelimizi çeyizlik şal olarakta örebilirsiniz örecek arkadaşlara kolay gelsin.

 

3 BOYUTLU ŞAL Modeli – Tığ İşi İle Örgü Modelleri

 

 

 

 

Kullanılan Malzemeler

Orta kalınlıkta ip

3.5 Numara tığ

 

Nasıl yapılır?

Önce ipi parmağımıza dolayıp sihirli halkamızı yapalım.

İkili tırabzan ile 3 defa yapıyoruz  ve araya 3 zincir yapalım  bunu 4 defa yapalım böylelikle 4 Yuvamız olmuş olacak 4.de 3zincir çekip birleitirelim .

3 Zincir çekip 3 tane 2 li tırabzan yapalım  3 zincir çekelim tekrar aynı yuvaya 2li 3 tırabzan yapalım. bunu 3 yuvaya 3 köşe olacak şekilde yapalım şalımız üçgen olacağı için 3  köşe yapıyoruz.

3 Zincir çekip dönüş yapalım2li tırabzan la 3 dolduralım3 zincir çekelim 2li tırabzanla 3 dolduralım burasıda köşe olacak,bu köşe olan tırabzanın 3.tırabzanı çevirip arkadan batarak aşağı doğru 3 tane 2li tırabzanla dolduralım  3 zincir çekelim.

Köşe olan yuvanın içine 2li 3 tırabzan yapalım 3 zincir ve 2li üç tırabzan yapalım yine  3.tırabzanı çevirip arkadan batarak aşağı doğru 3 tane 2li tırabzanla dolduralım  3 zincir çekelim  Köşe olan yuvanın içine 2li 3 tırabzan yapalım 3 zincir ve 2li üç tırabzan yapalım.

Geri ye 3 zincir çekelim ve dönelim,her sırada köşeleri aynı yapalım üç boyutlu görüntü olması için her üçlü tırabzanın gidiş yönünde son tırabzanın bacagının tersden aşağı doğru 3 tırabzan yapacağız ( videodan yardım alal bilirsiniz).