Sevgili arkadaşlar çok tatlı bir modelle beraberiz. BUSE ÖRGÜ MODELİ BEBEK ÖRGÜ MODELİ BEBEK BATTANİYE MODELİ (öpücük örgü modeli). Bu güzel modelimizle sizler neler neler örersiniz bilmiyorum am ben çorap ve bere ördüm bile bebek yeleği  bebek hırkası bebek battaniyesi çok güzel olacaktır örmesi çok zevkli bir model renkleri istediğiniz renkte yapa bilirsiniz pembe ve lila ile özellikle çok güzel olacağını düşünüyorum sevgilerle kalın.

 

BUSE ÖRGÜ MODELİ BEBEK ÖRGÜ MODELİ BEBEK BATTANİYE MODELİ (öpücük örgü modeli)

 

 

Kullanılan Malzemeler

 

3.5 Numara şiş

Bebek yünü mavi ve krem.

Nasıl Yapılır

Örneğimizi 5 ve katlarını ayarlayalım.

2 Sıra düz örelim.

  1. SIRA  2 Kenar ilmeği koyalım ve mavi ipimize geçelim ipi ön tarafa alalım ve ilmeği örmeden boş alalım 2 ters ip yine önde  örmeden boş alalım ipi arka tarafa alalım ve ilmeği örmeden alalım ipi öne alalım ve ilmeği örmeden alalım 2 ters ip yine önde  örmeden boş alalım ipi arka tarafa alalım ve ilmeği örmeden alalım ipi öne alalım ve ilmeği örmeden alalım 2 ters

Bu şekilde sıra başına kadar örelim.

  1. SIRA . 2 Kenar ilmeğini alalım ve boş alınan ilmeği ilk ilmeğin üzerinden arkaya alalım ve 2 düz ip arkada 1 ilmeği örmeden al 1p önde 1 ilmeği örmeden al ip arkada örmeden al ve 2 düz bu şekilde örmeye devam edelim.

Araya 4 sıra kremle düz örelim ve tekrar örneği aynı işlemleri yaparak örelim.