Kolay bir örgü örneği daha sizlere anlatmak istiyorum. Aynı zamanda da gerçekten şık duran bir model. Bu örnek ile bebek örgüleri çok şık olur diye düşünmekteyim. Çim bahçesi örgü modeli yapılışını hemen anlatmaya başlıyorum. Şimdiden kolay gelsin diyorum.

çim bahçesi örgü modeli 1
çim bahçesi örgü modeli 1

Kullanılan Malzemeler

  • Kalın yün.
  • 5 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • 4 Sıra düz yaparak örneğimize başlayalım ve örneği koymaya başlayalım.
  • 5 Düz örelim, 2 ilmek atlayıp aşağıya 3 sayıp batalım. İp çekelim ve 2 düz örelim. Tekrar aynı yuvaya banalım, ip çekelim, 2 düz ör ve tekrar aynı yuvaya banalım.
  • 4 Düz örelim, 2 ilmek atlayıp aşağıya 3 sayıp batalım. İp çekelim, 2 düz örelim, tekrar aynı yuvaya banalım, ip çekelim, 2 düz ör ve tekrar aynı yuvaya banalım. Aralarda 4 ilmek olacak şekilde örmeye devam edelim.
  • Örgümüzün arka tarafında tersleri örelim. ip çektiğimiz yere gelince ,ilk çektiğimizi ilk ilmeğimizle bir alalım. 1 ilmek ters örelim ,ikinci ipimizide ilmeğimizle örelim. 1 Tane ters örelim. Sonuncu çektiğimizide birlikte örelim.
  • 3 ters örelim. bir sıra düz – bir sıra ters, bir sıra ters – bir sıra düz olarak 4 sıra örelim.
  • Tekrar örneğimizi koymaya başlayalım,  burada örneklerimizi önceki  motiflerimizin arasındaki üç ilmeğin ortasına ve üç sıra aşağıya  batarak öerneğimizi yukardaki işlemleri yaparak koyalım.

Çim bahçesi örgü modeli yapılışı video anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

 

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.