Merhabalar sevgili örgü sever arkadaşlar bu gün sizlere çok tatlı çok güzel bir çalışma paylaşıyorum FABRİKA LASTİĞİ YAKALI ROBALI BEBEK KAZAĞI bu güzel çalışmayı yapmak çok kolay kendinden desenli ip ile roba artırmaları ile harika bir sonuç elde ettim 2 ayrı ip kullandım bir düz biri desenli ip sonuç muhteşem oldu.

 

FABRİKA LASTİĞİ YAKALI ROBALI BEBEK KAZAĞI

 

 

KULLANILAN MALZEME:

3 Numara şiş 

Krem Bebek  Yünü ve Kendinden desenli ip

 

NASIL YAPILIR.

YAKA: 91 İLMEK 10 sıar 1 ters 1 düz örelim ve torba biyesi için ilmek artıralım  tersleri boş alalım düzleri örelim örgünün her 2 tarafında da aynı işlemi yapalım.

5 Sıra örelim 2 sini bir alarak kesme işlemi yapalım ve şişimizde yine 91 ilmek kalsın.

ROBA: Robaya geçerken 3 sıra düz örelim.

  1. Rengimize geçelim ve 3 ilmekte bir gizli artırma yapalım.

Şişimizde 120 ilmek olacak ve bu şekilde 10 sıra örelim.

Bu sıramızdada artırma yapacağız 4 düz ve 5 . ilmekte artırma yapalım burda toplam sayı 150 ilmek olacak. 10 Sıra örelim 

Bu sıramızdada artırma yapacağız 4 düz ve 5 . ilmekte artırma yapalım burda toplam sayı 190 ilmek olacak 10 sıra örelim.

Bu sıramızdada artırma yapacağız 4 düz ve 5 . ilmekte artırma yapalım burda toplam sayı 237 ilmek olacak. 10 Sıra örelim 

Bu sıramızdada artırma yapacağız 18  düz ve 1 artırma . ilmekte artırma yapalım burda toplam sayı 250 ilmek olacak  2 sıra örelim.

Krem ipimize geçelim. 3 Sıra örelim ve kol ayrımı yapalım 

ROBA :13 Santim 

KOL:  55

ARKA: 70

KOL: 55

ÖN:70 

Olacak şekilde bölelim ve kolumuzu örmeye başlayalım.

KOL: Krem ipimiz ile 17 santim örelim ve  1 sıra düz yönde ters örgü örelim ve torba biye yapalım ters boş al düzü ör her sıra bu işlemi uygulayalım ve 5 sıra örelim.1 ters 1 düz lastiğe çevirelim. 

10 Sıra örüp keselim.

BEDEN: Bedende koltuk altlarında 1 ilmek alarak örmeye başlayalım dikişsiz dönerek öreceğiz .

Boyu 17 santim olacak ve torba biye yapmak için örgünün düzünde  ters duracak şelkilde örelim ve 1 ters boş al 1 düz ör BEDENDE MİSİNALI ŞİŞ İLE HEP DÖNEREK ÖRECEĞİMİZ İÇİN VİDEODAN TAKİP EDİN.