sevgili arkadaşlar çok güzel bir  çalışması ile beraberiz çiçek gibi lale şeklinde tığ işi harika bir model yazlık örgülerde kullana bilir ve şal etol örebilirsiniz baharlık hırka yelek veya fantezi iplerle gece kıyafeti yapa bilirsiniz  bu çalışmamdan yazlık kısa kol hırka da çalışacağım örecek arkadaşlarımıza kolay gelsin.TIĞ İŞİ YELEK ŞAL BLUZ ÖRGÜ MODELİ

 

 

  TIĞ İŞİ YELEK ŞAL BLUZ ÖRGÜ MODELİ

 

 

KULLANILAN MALZEMELER:

2.5 Numara tığ

LİF İP VE COTTON İP

Nasıl Yapılır

Örneğimizi  zincir çekerek başlayalım öreceğiniz ölçüye göre zincir çekelim ve 12 trabzana göre ayarlayalım. 2 sıra 3 lü trabzan örelim.

1.SIRA. Kenar tırabzanını yapalım ve 4 zincir çekelim 5. tırabzana batalım ve aynı yuvaya 4 defa 3 lü trabzan la dolduralım  1 zincir çekelim ve hemen yanın daki yuvaya batalım 4 tene 3 lü tırabzan yapalım 4 zincir çekelim .

2.SIRA. Kenar tırabzanları yapalım ve 3 zincir zincirin üzerine 1 tane  trabzan 3 zincir trabzanların tam ortasındaki 1 zincirin olduğu yere 5 tırabzan yapalım 3 zincir 1  trabzan 3 zincir.

3.SIRA. Kenar tırabzanımızı yapalım ve 1 tırabzanın sağına batalım  4 adet 3 lü tırabzan yapalım 1 zincir ve soluna yine 4 tırabzan araya 4 zincir.