Ana Sayfa Örgü Modelleri Fare Dişi Örgü Modeli Yapılışı

Fare Dişi Örgü Modeli Yapılışı

19544
0

Anne işleri yeni bir örgü modeli ile daha karşınızda. Fare dişi örgü modeli olarak bilinen bu model aynı zamanda sıçan dişi olarakta adlandırılmaktadır. Bebek örgüleri için uygun olduğunu düşündüğüm bu model ile aynı zamanda ceket, hırka, atkı, boyunluk gibi örgü modelleride yapabilirsiniz.

fare dişi örgü modeli 1
fare dişi örgü modeli 1

Fare Dişi Örgü Modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip.
  • 4 Numara şiş.

Nasıl yapılır ?

  • Örneğimizi birde bir lastik tekniği üzerine başlayabilirsiniz.
  1. Sıra. 3 sıra düz örgü örelim, yani bir sıra düz gidelim.  bir sıra ters – bir sıra düz örelim. Örneğimizi örgümüzün ters tarafında  koyacağız,örneği bir ters – bir düz olarak yapacağız. Burada düz ördüğümüz ilmeği bir sıra alttan  banalım, birters  bir düz düz ilmeğin bir sıra altından banalım.
  2. Sıra bütün sırayı düz olarak örelim.
  3. Bu sırayı bütün ters örelim.
  4. Bu sırayı düz olarak örelim.
  5. Bu sırada yine örneğimizi koyalım, her örneği koyduğumuz sıra her seferinde aynı ilmekten başlayacak,1 ters 1 düz düz ilmeğimizi bir alt sıradan batalım ve örelim,1 ters 1 düz devam edelim. Düzlerde hep bir alltan batalım ,örneğimizi her üç sırada bir örgümüzün ters yüzünde koyalım.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.