Çok amaçlı kullanabileceğiniz zarif bir örnek modeli daha.. Adını iki ilmek kaydırmalı örgü modeli koydum açıkcası yapılış tekniği ile isimlendirdim. Dilerseniz örgü modelimizin nasıl olduğunu yukarıdaki videomdan izleyip öğrenebilirsiniz. Şimdiden yapacak herkese kolay gelsin diyorum.

iki ilmek kaydırmalı örgü modeli
iki ilmek kaydırmalı örgü modeli

İki ilmek kaydırmalı örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

  • 4 Numara şiş.
  • Orta kalınlıkta ip.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi lastik veya haroşa üzerine kurabiliriz.
  1. Sıra. ipi kendi tarafımıza alalım,iki ilmeği örmeden alalım,ipi ilmeğin yanında götürelim ,4 ilmeği düz yönde örelim,sıra başına kadar bu şekilde devam edelim.
  2. Sıra. birinci sırada boş aldığımız ilmeğin birini örelim. Bir tane yana kayalım, arada  yine iki boş olacak şekilde, dört ilmeğimizi örerek ipimizi kaydırarak devam edelim. Her sırada bir ilmek kaydırarak öreceğiz, ters de de aynı işlemi uygulayacağız, düz yüzünde de ama ip her zaman düz yüzünden yürütülecek.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.