Bundan bir kaç yazı önce sizlere yan kafes örgü modeli yapılışı yazımla yeni bir örgü modeli anlatmıştım. Bugün de sizlere iki renkli yan kafes örgü modeli yapılışı anlatacağım. İki renkli örmek istediğiniz örgü işlerinizde kullanabileceğiniz güzel bir model olduğunu düşünüyorum. Yapacak arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum iyi seyirler…

iki renkli yan kafes örgü modeli 1
iki renkli yan kafes örgü modeli 1

İki renkli yan kafes örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

 • Kalın yün ( 2 adet farklı renklerde)
 • 5 numara şiş.

Nasıl yapılır?

 • Örneğimizi lastik veya haroşa üstüne koyabiliriz. İki renk olarak çalışıyoruz, ben  beyaz ve su yeşili renklerini tercih ettim.
 • Her 2 sırada bir rengimizi değiştireceğiz.
 1. sıra . örneğimiz 4 ilmek içinde 4 ilmek çıkartarak sıra başına kadar devam ediyor.
 2. sıra . ters örgü olarak örüyoruz.
 3. sıra . bu sırada ilmeklerimizi kaydırarak öreceğiz, 4 ilmek çıkardığımız ilmeğin ,ilk 2 ilmeğini düz olarak örelim sonraki dört ilmeğin 2 sini de alarak 4 ilmekten 4 ilmek çıkaralım. 4 İlmekten 4 ilmek çıkaralım bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
 4. sıra tersi ters – düzü düz olarak örelim.
 5. sıra üç düz örelim, iki ilmek kayacak  şekilde ayarlayalım. 4 İlmeğin içinden dört ilmek çıkartalım.  4 İlmekten 4 ilmek çıkartalım.
 6. sıra tersi ters – düzü düz örelim.
 • Örneğimiz her düz sırada 2 ilmek kayarak gidecek. Başta 4 ilmek tekrar oluşunca baştada 4 ilmekten dört ilmek çıkartalım ve kaydırarak örmeye devam edelim.

 

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.