sevgili örgü severler bugünde sizlere kafesli küpler örgü modelimizi çalıştım bu güzel modelimizle özellikle bebek battaniyesi çalışa bilirsiniz örmesi güzel ve kolay olan örneğimizi hırka mont gibi örgülerinizdede uygulaya  bilirsiniz elinizdeki yarım ipleri değerlendirmek içinde bir alternatif renk geçişleri yaparak iplerinizi değerlendire bilirsiniz.

KAFESLİ KÜPLER Örgü Modeli Şİş İşi İle Örgü Modelleri

 

Kullanılan Malzemeler

 

Orta kalınlıkta yün 2 renk  uyguluyoruz krem ve yavru ağzı

4 Numara şiş

 

Nasıl yapılır?

2 Sıra haroşa örelim,krem rengi ile ve örneğimize başlayalım

1.SIRA. Yavru ağzı ipimize geçelim ve 2 düz örelim 1 ilmeği örmeden boş alalım,ipimiz arkada olacak,1 düz örelim 1 ilmekten 5 ilmek çıkaralım 1 düz örelim 1 boş alalım 1 düz ve 1 ilmekten 5 ilmek çıkaralım bu şekilde devam edelim.

2.SIRA. Örgümüzün ters tarafında 1 düz boş aldığımız ilmeği ip bizden tarafa alıp örmeden boş alalım ilmeklerimizi düz olarak örelim 1 ilmeği örmeden alalım diğer ilmekleri düz örelim.

3.SIRA. 2 Düz boş aldığımız ilmeği yine boş alalım,1 düz ve 5 ters örgü olarak örelim,1 düz 1 boş ve 1 düz 5 ters diye devam edelim.

4.SIRA.1 Düz 1 boş 1 düz ve 5 ilmeğimizi hepsini birden düz yönünde toplayıp kesme yapalım 1 düz 1 boş alalım 1 düz diye devam edelim.

İKİNCİ RENGİMİZ OLAN KREM RENGİNE  GEÇELİM.

2 sıra haroşa örüp tekrar  yavru ağzı ipe geçip örneği tekrar koyalım.