Bugün tığ işi yalancı krokodil şal örgü modeli ile beraberiz. Bu aralar tığ işi örgü modellerine ağırlık vermeyi düşünüyorum. Dilerseniz burayı tıklayarak tüm tığ işi örgü modellerine ulaşabilirsiniz. Bu model ile de özellikle çok güzel şallar etoller yapabilirsiniz. şimdiden yapacak arkadaşlarımın ellerine sağlık diyorum..

Tığ İşi Yalancı Krokodil Şal Örgü Modeli Yapılışı Türkçe Video Anlatım

Kullanılan malzemeler

  • 4  Numara tığ
  • Angora yün
tığ-işi-yalancı-krokodil
tığ-işi-yalancı-krokodil

Nasıl Yapılır

Yapacağımız işe zincir çekelim ve  bu zinciri biraz gevşek çekelim toplamasın  başlangıcı.

1.SIRA.  3.zinciri atlayalım ve 2 li tırabzan yapalım 2 zincir aynı yuvaya 2 li tırabzan   3 zincir atla 2 li tırabzan yapalım  2 zincir ve aynı yuvaya 2 li tırabzan  3 zincir atla 2  li tırabzan bu şekilde istediğiniz büyüklükte ayarlayın.

2.SIRA 2 Zincir çekelim ve ve şeklinde hazırladığımız yuvaya bacağına batalım 1 tane 2 li tırabzan yapalım  ve yuvanın üstüne 3 tane 2 li tırabzan ile dolduralım 1 zincir ve 3 tane 2 li tırabzan ile 3 tane dolduralım  hazırladığımız yuvaları hep bu şekilde dolduralım ve 2 zincir çekip dönelim.

3.SIRA. Bu sıramızda da yuvalar hazırlamaya başlayalım  doldurduğumuz yuvanın içindeki 2 zincirin içine 2 li tırabzan yapalım 2 zincir çekelim ve aynı yere yine batıp 2 li tırabzan yapalım.

4.SIRA. 2. Sıra daki işlemleri tekrarlayarak devam edelim.