Bere, boyunluk, yelek, hırka, bebek battaniyesi, bebek yelekleri, bebek örgüleri gibi tüm işlerinizde yağmur damlası örgü modeli kullanılabilir. Popüler olan örneklerden birisi diyebilirim. Youtube kanalımızda en çok izlenen 10 video arasında. Sizlerde nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, videomu izleyerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin diyorum..

yağmur damlası örgü modeli 2

yağmur damlası örgü modeli

 

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip
  • 4 Numara şiş (ipiniz ve şişiniz yapacağınız işe göre değişebilir.)

 

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi ,lastik üzerine veya haroşa üzerine yapabiliriz.
  1. Sırada. kenar ilmeğimizi örelim 2 ilmeği arasından banıp ip çekelim(burada ilmeklerin içine banılmayacak, yan tarafından banılacak. İpi çekelim ve iki ilmeği bir alalım .bu şekilde sıra sonuna kadar yapalım.
  2. Sırada örgünün ters tarafında bütün ilmekleri ters olarak örelim.
  3. Sırada kenar ilmeği örelim,ilk sırada banıp çektiğimiz ilmeğin bir sonrasından yine iki ilmek arasından ilmek çekip iki ilmeği bir alalım.
  4. Sırada ters örgü olarak örelim.
  5. Bu örnekte (videodan yararlanabilirsiniz.)

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

 

 

1 Yorum

Yoruma kapalı.