Çok güzel bir 2 renkli bebek battaniyesi ve yelek örgü modeli ile beraberiz. Çok cici bir model. Gerçekten güzel battaniyeler ve yelekler örebilirsiniz bu model ile. Yapacak arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum..

2 Renkli Bebek Battaniyesi ve Yelek Örgü Modeli Yapılışı

 

Kullanılan Malzemeler

3.5 Numara şiş

mor bebek yünü

beyaz bebek yünü

 

Nasıl Yapılır

Koyu renkle örneğe başlayalım ve her 2 sırada bir  renk değişelim.

Örneğimize 6 ve katlarını sayı olarak başlayalım ve  örgünüz tersinde koyu renk ipimizle  4 ters 2 düz olarak örelim sıra başına kadar.

  1. SIRA..Örgümüzün düz yüzünde beyaz ipimizi takalım ve 1 kenar ilmeği ile 4 düz  2 ilmeği örmeden alalım 4 düz 2 ilmeği örmeden alalım.
  2. SIRA.Beyaz iple örülen ilmekleri yine 4 ters 2 ilmeği örmeden alalım 4 ters örerek devam edelim.
  3. SIRA.Mor renk ipe geçelim ve  4 düz sağında ve solundaki beyaz ipin üzerinden boş yürüttüğümüz ilmekleri mor rengi beyaz ipin üstünden atalım beyaz ilmeği şişe alalım ve attığımı mor ilmeği örelim 2 .mor ilmeğide soldaki beyaz ilmeğin üzerinden atalım ve mor ilmeği örelim beyaz ilmeği örmeden alalım 4 ters mor örelim.
  4. SIRA.Mor ipimizle 2 ters beyaz ilmeği örmeden alalım2 ilmeği ters olarak örelim  beyaz ilmeği örmeden alalım 2 mor düz 1 beyaz boş 2 ters beyazı boş al 2 ters  örerek devam edelim.
  5. SIRA  Beyaz ipimize geçelim.2 beyaz düz  2 ilmeği örmeden alıyoruz 4 düz 2 ilmeği boş al örmeden  bu sıramızda boş alınan ilmeklerin yeri değişmiş oluyor .
  6. SIRA. Beyaz ilmekleri örelim 2 boş ilmeği yine boş alalım.
  7. Bu sıramızda 3. sıradaki işlemleri yaparak devam edelim .
  8. Örgümü bundan sonra aynı işlemleri yaparak boş ilmeklerin yeri değişerek devam edecek.