anne işlerinden herkese sevgiler ajurlu lale örgü modelimizle  geldik bugünde kanalımı açtığım yıllarda çalıştığım bu zarif ve şık örneğimizle şal çeyizlik yelek hırka bluz gibi bir çok güzel örgüler örebilirsiniz severek ve beğenerek çalıştım bu örneği duruşu özellikle şal modellerinde çok güzel oluyor örecek arkadaşlarımıza kolay gelsin diyorum.

AJURLU LALE Örgü Modeli – Şiş İşi İle Örgü Modelleri

 

 

Kullanılan Malzemeler

 

orta kalınlıkta yün

haruşa kısmı için 2.5 numara şiş  örnek için 4 numara şiş.

 

Nasıl yapılır?

1.SIRA. 5 ters örelim  ipimiz düz yönde 1 ilmekten 9 ilmek çıkartalım 5 ilmek ters örelim .

2.SIRA.5 düz örelim  9ilmek ters 5 ilmek düz örelim.

3.SIRA.4 ters örelim 5.ilmeğimizle 1 düz ilmeğimizi sağa yatacak şekilde 2.ilmeği  bir alarak keselim,7 düz ilmek örelim 1düz 1 ters ilmeğimizi sola yatacak şekilde 2 ilmeği bir alarak  keselim.4 ters ilmeğimizi örelim ,9 düz ilmeğimizi hepdüz olacak ve keserken ters ilmeklerimiz azalacak.

4.SIRA.bu sırada tersi ters düzü düz olacak şekilde ilmeklerimizi geldiği şekilde örün.

5.SIRA. 3 ters ilmeğimizi  örelim . 1 düz ilmeğimizi sağa yatacak şekilde 1 ters ilmeğimizle  2.ilmeği  bir alarak keselim,7 düz ilmek örelim 1düz 1 ters ilmeğimizi sola yatacak şekilde 2 ilmeği bir alarak  keselim,3 ters ilmeği  örelim.

  1. SIRA..bu sırada tersi ters düzü düz olacak şekilde ilmeklerimizi geldiği şekilde örün.

7.SIRA2  ters ilmeğimizi  örelim . 1 düz ilmeğimizi sağa yatacak şekilde 1 ters ilmeğimizle  2.ilmeği  bir alarak keselim,7 düz ilmek örelim 1düz 1 ters ilmeğimizi sola yatacak şekilde 2 ilmeği bir alarak  keselim,2 ters ilmeği  örelim.

8.SIRA..bu sırada tersi ters düzü düz olacak şekilde ilmeklerimizi geldiği şekilde örün.

9.SIRA. 1ters ilmeğimizi  örelim . 1 düz ilmeğimizi sağa yatacak şekilde 1 ters ilmeğimizle  2.ilmeği  bir alarak keselim,7 düz ilmek örelim 1düz 1 ters ilmeğimizi sola yatacak şekilde 2 ilmeği bir alarak  keselim,1 ters ilmeği  örelim.

10.SIRA.bu sırada tersi ters düzü düz olacak şekilde ilmeklerimizi geldiği şekilde örün.

11.SIRA.1 ters örelim   1 düz örelim sağa yatacak şekilde 2 ilmeğimizi keselim 1dolayıl şişimize ,3 düz örelim ve sola yatacak şekilde 2 ilmeğimizi keselim  1 dolayalım şişimize 1 düz örelim 1 ters örelim.

12.SIRA.bu sırada tersi ters düzü düz olacak şekilde ilmeklerimizi geldiği şekilde örün.

13.SIRA.1 ilmeği ters örelimsağa yatacak şekilde 2 ilmeği keselim 1 dolayalım şişimize

1düz örelim 1 dolayalım,1 ilmeği örmeden alalım 2 ilmeği bir keselim ve örmeden aldığımız ilmeği kestiğimiz ilmeklerin üsstünden atalım,1 dola 1 düz ör 1 dola 2 ilmeği keselim sola yatacak şekilde.

14.SIRA.bu sırada tersi ters düzü düz olacak şekilde ilmeklerimizi geldiği şekilde örün.

15.SIRA.5 ters örgü örelim 3 ilmek kestiğimiz ilmeğimizden 9 ilmek çıkaralım5 ters örelim ,ve örneğimizi yeniden koymaya başlamış olacağız .