Merhabalar kış geldi ayaklar üşümesin herkes kendi çorabını kendi örsün ne dersiniz hem kolay hemde şık bir tarif ile sizlerleyim  AYAKLAR ÜŞÜMESİN 2 ŞİŞ İLE KOLAY ÇORAP ÖRGÜ ÇORAP EV ÇORABI YAPIMI.  örgüyü az bile bilseniz bu çorabı örebilirsiniz örneksiz düz olarakta aynı işlemlerle örebilirsiniz rengarenk kendinize eşinize çocuklarınıza örebilirsiniz  bundan daha kolay bir  teknik yok son derece kolay örecek arkadaşlarımıza kolay gelsin.

 

 AYAKLAR ÜŞÜMESİN 2 ŞİŞ İLE KOLAY ÇORAP ÖRGÜ ÇORAP EV ÇORABI YAPIMI

 

 

Kullanılan Malzemeler

 

3.5  Numara şiş

5 Numara şiş

Orta kalın yün

Nasıl Yapılır

43 İLMEK BAŞLAYALIM:

2 Ters 2 düz lastik olarak 7 santim 18 sıra örelim ve 2 sırada düz örelim ve örneğimizi koyalım.

Örneğimizi 5 ve katlarını ayarlayalım.

  1. SIRA  2 Kenar ilmeği koyalım ve mavi ipimize geçelim ipi ön tarafa alalım ve ilmeği örmeden boş alalım 2 ters ip yine önde  örmeden boş alalım ipi arka tarafa alalım ve ilmeği örmeden alalım ipi öne alalım ve ilmeği örmeden alalım 2 ters ip yine önde  örmeden boş alalım ipi arka tarafa alalım ve ilmeği örmeden alalım ipi öne alalım ve ilmeği örmeden alalım 2 ters

Bu şekilde sıra başına kadar örelim.

  1. SIRA . 2 Kenar ilmeğini alalım ve boş alınan ilmeği ilk ilmeğin üzerinden arkaya alalım ve 2 düz ip arkada 1 ilmeği örmeden al 1p önde 1 ilmeği örmeden al ip arkada örmeden al ve 2 düz bu şekilde örmeye devam edelim.

Araya 4 sıra kremle düz örelim ve tekrar örneği aynı işlemleri yaparak örelim.

13 Adet örneğimiz olacak şekilde örelim ve 4 sıra düz le bitirelim tam ortasını belirleyip burun kısmına 2 tarafıda düz olrakta ayarlaya bilirsiniz bir tarafa örnekte koya bilirsiniz.

Burun kısmı için 2 tarafındanda keserek burunu oluşturalım.

Yan dikişini ve burun dikişini yapalım.