Bağlamalı lastik olan bu güzel örneğimizin adını bağlamalı burgu örgü modeli koyduk. Özellikle erkek hırka yeleklerinde uygulaya bilirsiniz. Örneğin tamamını uygulayabileceğiniz gibi, sadece ön bant olarakta uygulayabilirsiniz. Buna benzer Kuşak örgü modeliylede yine erkek örgüleri yapabilirsiniz.

bağlamalı burgu örgü modeli 1

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta yün.
  • 4 numara şiş.
https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Nasıl yapılır?

  • örneğimizi 13 ve katlarını ayarlayarak ölçümüzü ayarlaya biliriz .
  • 1 kenar ilmeği 2 ters   2düz 1 ters 1 düz 1 ters 2 düz 2 ters  1 kenar ilmeği  olarak örneğimizi koymaya başlayalım, toplamda 8 sıra bu şekilde örelim.
  • bu sıramızda 2 şer olarak ilmeklerimizi burgu yapacağız düz ilmeklerimiz üstte olacak şekilde sola burgu yapalım ve düz olarak örelim 1 düz örelim ve diğer 2 ters 2 düz ilmeğimizi,de düzler üste gelecek şekilde sağa burgu yapalım,
  • 3 düz 2 ters örelim ortadaki 5 ilmeğimizi şişe takalım ve 3 defa üstünden ip dolayalım ,2 düz  1 ters 2 düz  2 ters  3 düz   örelim ,tekrar sekiz sıra örelim ve burgumuzu yeniden yapalım.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.