Bağlamalı lastik internette en popüler örneklerden birisi. Aynı zamanda lastik olarakta kullanabileceğimiz bir örnek. Şiş ile yapılan bu örneğin nasıl yapıldığını videomu izleyerek detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. dilerseniz yazımı okuyarak yardım alabilirsiniz. Kesinlikle öğrenmenizi tavsiye ettiğim bir örnek. Mutlaka vaktinizi ayırmanızı tavsiye ederim. yapan yapacak herkese şimdiden kolay gelsin diyorum. İyi seyirler…

bağlamalı lastik 1
bağlamalı lastik 1

Bağlamalı lastik

Kullanılan Malzemeler

  • Orta kalınlıkta ip.
  • 4 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Sıra .1 ters 1 düz sıra başına kadar örelim.
  • Sırada bir kenar ilmeğimizi örelim 1 ters 1 düz, 1 ters 1 düz ipi öne yani kendimizden tarafı alalım. 1düz 1ters 1düz olacak şekilde ipimizi ilmeklerimizin etrafından dolayacağız. 2 Tur arada 1 ters olacak ,1ters 1 düz, 1ters 1düz tekrar örelim. Arada 1 ters bırakarak üç  ilmeğimizin etrafından iki kere ipi dolayalım. Bağlama işlemini yapmış olalım,sıra  başına kadar bu şekilde yapalım.
  • Sıra ilmekleri geldiği yönde örelim tersi ters, düzü düz.
  • Sıra. bu sırada bir tane ters örülen ilmeğimiz ortada kalacak şeklide üç ilmeği yine bağlama işlemi yapalım. Araya bir ters örelim. Bir düz bir ters, bir düz bağlama yapalım. Araya bir ters örelim, sıra sonuna kadar bu şekilde devam edelim.
  • Sıra. tersi ters, düzü düz örelim.
  • Bağlama işlemini her sıra ilmeklerin yerini değiştirerek devam edelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.