İşte hanımlar karşınızda bal gibi bir model.. Bal peteği örgü modeli, yapımı kolay olan yine çocuk battaniyesi, hırka,yelek gibi birçok örgü işinizde örebileceğiniz harika bir model. Nasıl örülür sizlere videomda anlatmaya çalıştım. Dikkatlice izlerseniz hiç sorun yaşamadan kolayca örebilirsiniz. yapacak arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum. iyi seyirler..

Kullanılan Malzemeler

 • Orta kalınlıkta ip.
 • 4 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

 • Örneğimizi lastik üzerine koyabileceğimiz gibi, haroşa üstüne de koya biliriz.
 • 1 .Sırada örneğimizi, örgümüzün ters yüzünde koymaya başlayacağız.
 • Kenar ilmeğimizi örelim, bir ilmeği üstüne ip dolayıp, örmeden boş alalım.
 • Bir ilmeği örelim, sıra başına kadar bu şekilde devam edelim .
 1. Sırada. boş aldığımız ilmeği, yine üstüne ip dolayarak, boş alıyoruz. Ördüğümüz ilmeği düz yönünde örüyoruz, sıra başına kadar bu şekilde devam.
 2. Sırada örgünün ters yönünde ördüğümüz ilmeği ters örgü olarak örelim,dolayarak boş aldığımız ilmeği, ipi dolamadan boş alalım ,sıra başına kadar bu şekilde örelim.
 3. Sıra: örmeden şişe topladığımız ilmekleri, düz yönde hepsini bir örüyoruz,ördüğümüz ilmeği de düz yönde örüyoruz,sıra başına kadar bu şekilde örelim.
 4. Sıra :bu sırada örnek yeniden konulmaya başlıyor, burada ilk sırada ördüğümüz ilmeği
 • ip dolayarak örmeden alıyoruz,örmeden aldığımız ilmeği de örüyoruz,örneği yine ters tarafta koymaya başlayalım. Aşamaları tekrarlayarak, örneğimizi yapalım .
 • Örneğimiz hazır.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.