Her şeye uygun bir örgü modeli mi arıyorsunuz? İşte Burgu örgü modeli tam size göre.. Hanımlar arasında gayet popüler bir model ayrıca dediğim gibi tüm örgü işlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Nasıl örülür videomda detaylıca anlattım. dilerseniz yazımı okuyarakta yardım alabilirsiniz. Şimdiden yapacak herkese kolay gelsin diyorum.

burgu örgü modeli 1

Burgu örgü modeli

Kullanılan Malzemeler

 • Orta kalınlıkta yün.
 • 4 Numara şiş.
 • Yapılacak işe ve ipin kalınlığına göre şiş belirleyebilirsiniz.

Nasıl yapılır?

 • Örneğimizi lastik üstüne veya haroşa üstüne uygulayabilirsiniz.
 1. Sıra, örneğimizi 4 ters 2 düz olarak yapacağız.
 2. Sıra, iki ters ilmeğimizi ters olarak örelim. 4 Düz ilmeğimizi burmaya başlayalım. Burada iki ilmeği arkadan öne doğru kesme işlemi yapalım. İlmeğicbırakmadan öndeki ilmeği örelim. Arkadaki iki ilmeğe de aynı işlemi yapalım. 2 Ters ilmeğimizi yine ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar bu şekilde burma işlemi yapalım.
 3. sıra.tersleri ters düz ilmekleri düz örelim.
 4. sıra.bu sırada burma işlemini düz yönde ilk ilmeği örelim ortadaki ik ilmeği arkadan öne doğru kesme işlemi yapalım ilmeği bırakmadan öndeki ilmeği örelim 4 .ilmeğide düz olarak örelim ,ters ilmeklerimizi ters olarak örelim sıra  sonuna kadar bu şekilde yapalım.
 5. Sırada tersi ters düzüz düz örelim.
 6. Sırada .2. sıradaki burma işlemini tekrarlayacağız ,örnek budan sonra kendini tekrarlayarak devam edecek.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

 

3 YORUMLAR

 1. Emeğinize ve ellerinize sağlık bizlere çok güzel örnekler öğretiyorsunuz iyiki varsınız sonsi Teşekkürler

Yoruma kapalı.