İnternette en çok aranan modellerden birisi olan çanakkale burgusu örgü modelini daha önceki yazılarımda anlatmıştım. Dilerseniz burayı tıklayarak nasıl yapılır yazısına ulaşabilirsiniz. Bugünde yine çanakkale burgusu olarak bilinen farklı bir örgü modelini anlatacağım sizlere. Yine birçok örgü işlerinde kullanabileceğiniz çok şık bir model. yapacak arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum. İyi seyirler..

çanakkale burgusu 2 örgü modeli video anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Kullanılan Malzemeler

  • FANTAZİ YÜN
  • 4 NUMARA ŞİŞ
canakkale-burgusu-22
canakkale-burgusu-22

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi başlarken 18 ilmek ve katalaarını ayarlaya biliriz
  • 1.SIRA . 2 kenar ilmeğimizi örelim ters olarak  4 ilmek düz örelim dördüncü ilmeğin içinden 3 dolayıp çekelim 8 düz örelim 1 ilmeğin içinden 3 dolayalım ve 3 düz örelim 2 tersörelim.kenar ilmeklerimizi düz olarak örelim 3 defa doladığımız ilmeği
  1. SIRA.ilmeklerimizin hepsine ters olarak örelim kenar ilmeklerimizi düz olarak örelim ,3 defa doladığımız ilmeği örmeden boş alalım.
  2. SIRA.2 ters örelim 2 düz örelim bir önceki doladığımız ilmeğin yanındaki ilmeğin içinden 3 dolayarak çekelim önceki doladığımız ilmeği şiten bırakalım ve 4 ilmek düz örelim ,bıraktığımız ilmeği de şişe takıp örelim 4 ilmek ilerdeki ilmeğimizide şişten bırakıp öne alalım onuda örelim takipindeki 4 ilmeği örelim 1 ilmek dolayalım 3 defa  2 düz 2 ters örelim.
  • 4.SIRA.ilmeklerimizin hepsine ters olarak örelim kenar ilmeklerimizi düz olarak örelim ,3 defa doladığımız ilmeği örmeden boş alalım.
  1. SIRA  .ilmeklerimiz bitene kadar yukardaki işleme devam edelim hep 1ilmek kayacak dışa doğru toplamda 4 tane ip çekmemiz olacak 4 tane yi tamamladıktan sonra ters sıramızı da örelim ve düz sıramızda burma işlemi yapacağız.
  • ortadaki 8 ilmeği 4 er aktararak burgumuzu yapalım burgumuzu yaptığımız ilmeklerin başındaki ilmeğin içinden 3 ilmek çıkaracağız ilk sıradaki işlemin aynısı uygulanacak.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.