Yine klasiklerden bir örgü modeli, çanakkale burgusu örgü modeli ile karşınızdayım. burgulu modeller içinde çok şık, bir çok örgü işinizde kullanabileceğiniz harika bir model. Yapacak arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum. Diğer örgü modellerine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Kullanılan Malzemeler

  • Tiftik veya fantazi simli yün.
  • 4 Numara şiş.
çanakkale burgusu örgü modeli
çanakkale burgusu örgü modeli

Nasıl yapılır?

  • Örneğimize lastik veya fantazi lastik ,zigzak modeli veya kahve çekirdeği,modeli bağlamalı lastik örneklerinide kullana biliriz,  başlama lastiği olarak , iki örnek arasınada  ajurlu sarmaşık modelimizi kullana biliriz  bu örneğimizde ajurlu sarmaşık modeli yapıyoruz kenarlarda.
  • 1.SIRA.2 ters örelim 1 dola 2 ilmeği önden batarak bir alalım    2 ters  10 düz   2 ters  2 ilmeği önden batarak  bir alalım 1 dola  2 ters örelim 1 dola  2 ilmeği birlikte keselim.
  • 2SIRA. bu sırada ilmekleri geldiği yönde örüyoruz .
  • 3.SIRA. 2 ters örelim 2 ilmeği bir arkadan batarak keselim  1 dolayalım .10 ilmek düz örelim
  1. SIRA. ilmekleri geldiği yönde örelim.
  • 5.SIRA.2 ters örelim , 2 ilmeği önden batarak keselim 1 dola  4 düz 2 ilmeği bir kes 4 düz  2 ilmeği önden batarak keselim ,2 ters.
  • 6.SIRA.ters ilmeğimizi ters düzü düz örelim ortadaki  kesme işlemini yine 2  ilmeği bir alalım.
  1. sıra  2 ters örelim 2 ilmeği bir arkadan batarak keselim düz ilmeklerimiz bitene kadar ortasından kesme işlemini tersdede düzdede devam edelim,   bir ilmek kalana kadar   ,kenarlarında da ajurlu sarmaşık modelimize devam edelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

 

1 Yorum

Yoruma kapalı.