Çok şık, çok güzel bir örgü modeli daha.. Dalga örgü modeli adını verdiğim bu örnekle bebek örgü işlerinizi seve seve yapabileceksiniz. Özellikle hanımlar bebek yelekleri, bebek hırkaları ve battaniyeleri gibi örgü işleri için yeni modeller sormakta. Bu modelde sizleri sevindirecek güzel bir model olduğunu düşünmekteyim. Şimdiden yapacak herkese kolay gelsin diyorum..

dalga örgü modeli 1
dalga örgü modeli 1

Kullanılan Malzemeler

  • Kalın ip. (iki ayrı renk)
  • 5 nuara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi iki renk ile öreceğiz, burada koyu mavi ve beyaz kullandım. Adına yakışsın diyerek. Örneğimizi lastik ve haroşa üstüne uygulayabilirsiniz .
  1. sıra .mavi ile  düz olarak örelim.
  2. Sıra Mavi ile ters olarak örelim .
  3. Sıra beyaz ipimize geçelim, bir kenar ilmeği alalım,3 ilmek ters örelim,ip bizden tarafta 3 ilmeği örmeden boş alalım. 3 İlmeği ters örerlim  bu şekilde sıra başına kadar devam edelim.
  4. Bu sıradada ilmeklerimizi düz yönde örelim. 3 Düz ör – 3 boş al yapalım, ipimiz arka tarafta olacak.
  5. Sıra, bu sırada mavi ipimize geçelim,bütün ilmeklerimizi düz olarak örelim .
  6. Sıra Bu sıarda da mavi ters olarak örelim.
  7. Sıra bu sırada ,üç düz örelim. Örmeden götürdüğümüz üç ilmeğin ortadaki ilmeğine gelince beyaz örmeden giden ipimizi alttan banıp, hepsini bir örelim. Burda 5 düz örelim, bir ilmeğimizi beyaz ip ile alalım. 5 Düz diye devam edelim. Dört sıra mavi örülmüş  olacak .Bu sıradan sonra ilk sıradaki işlem tekrar başlayacak fakat boş bırakma yeri değişecek. Her seferinde yerleri değişerek örgü devam edecek(.video ya bakabilirsiniz..)

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Dalga Örgü Modeli

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic