Ana Sayfa Örgü Modelleri Farklı İşkembe Örgü Modeli Yapılışı

Farklı İşkembe Örgü Modeli Yapılışı

2784
0

Herkese merhaba arkadaşlar, daha önce sizlere çok popüler olan işkembe örgü modelini anlatmıştım. Dilerseniz burayı tıklayarak nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Bugün de sizlere Farklı bir teknikle bu örneğin farklı bir versiyonu nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacağım. Dilerseniz başlayalım 🙂 iyi seyirler..

farklı işkembe modeli
farklı işkembe modeli

Farklı işkembe modeli

Kullanılan Malzemeler

  • Kalın ip.
  • 5 numara şiş.

Nasıl yapılır?

  • Örneğimizi lastik örgü üzerine yapabileceğimiz gibi, haroşa üzerine de yapabiliriz.
  1. Sıra.1 kenar ilmeği örelim ,şişimize ipimizi 2 kez dolayalım. 1 İlmek boş alalım, 1 ilmek düz örelim. Sıra başına kadar bu şekilde devam edelim.
  2. Sıra. Doladığımız ilmeği boş alalım,2 düz örelim, doladığımız ilmeği boş alalım, 2 düz sıra örelim. Sıra başına kadar bu şekilde devam edelim.
  3. Sıra. Bu sırada, ilk sırada bir dola bir boş almıştık, bu sırada ikisini birlikte üstüne ip dolayarak boş alalım.  1 Düz örelim, sıra başına kadar bu şekilde devam edelim.
  4. Sıra. Bu sırada şişimize 3 defa dolanan ilmeğimizi, hepsini bir kesme işlemi yapıp düz örgü olarak örelim. 1 Düz , 1 doladığımızı kesip 1 düz olarak devam edelim .
  5. Sıra. Bu sırada örneğimizi  1 düz örelim.  Şişimize 2 kez dolayalım, 1 boş alalım,  1 ilmek örelim. Şişimize 2 kez dolayıp 1ilmek boş bırakalım bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
  • Örneğimiz yukarıdaki ilk 4 sıradaki işlemler takip edilerek devam edecek .
  • Burada tek püf noktası örneği her koymaya başladığımızda  bir seferinde dolayarak, bir seferinde düz örerek başlayacağız.  Bu sıralamayı takip edersek hiç sorun çıkmadan örneğimizi yapabiliriz.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. BizleriYoutube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.