Haroşa tekniği ile hazırlanan örgü modellerine kaldığı yerden devam ediyorum. Bugün de haroşalı kelebek örgü modeli adını verdiğim örneği sizlere anlatmak istiyorum. Bu kelebek desenli güzel örneğimizi bebek örgüleri için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Dilerseniz nasıl yapılır anlatmaya başlayım.. Videomu detaylı bir şekilde izlemeyi unutmayın..

haroşalı kelebek örgü modeli 1
haroşalı kelebek örgü modeli 1

Kullanılan Malzemeler

 • Orta kalın yün.
 • 5 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

 • Örneğimizi 8 ve katlarını ayarlayarak ölçümüzü belirleyelim.
 1. SIRA. 5 Düz 3 ters olarak yapalım.
 2. SIRA. bu sıramızda 5 ilmeğimizi boş olarak ipimiz arkatarafda olacak şekilde alalım. 3 ters örelim,bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
 3. SIRA. 5 Düz  3 ters  ,5 düz olarak devam edelim.
 4. SIRA. Bu sıramızda 5 ilmeğimizi boş olarak, ipimiz arkatarafda olacak şekilde alalım. 3 ters örelim ve bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
 5. SIRA. 5 Düz 3 ters  diye devam edelim.  
 6. Bu sıramızda 5 ilmeğimizi boş olarak, ipimiz arkatarafda olacak şekilde alalım. 3 ters örelim ve bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
 7. SIRA .5 İlmeğimizin 2 ilmeğini örelim düz olarak 3. ilmeği üç sıra bıraktığımız ipin en altından batarak birlikte örelim,2 düz ,örelim, kelebek şeklimizi yapmış olduk , ve 3 ters örelim bu şekilde sıra sonuna kadar devam edelim.
 8. SIRA. Bu sırada ilmeklerimizin hepsini ters olarak örelim.
 9. SIRA. Bu sıramızda  kelebeklerimizin yeri değişecek. Kelebeğin ortasını 3  haroşa yapacağız. Haroşaların üstü, 5 düz ile ilmeklerimizin yeri değişecek ve kelebek yerimiz olacak şekilde, örgümüze devam edelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Haroşalı kelbek örgü modeli türkçe video anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic