Şık ve nadir bulunan bir örnek ile karşınızdayım. Kalpli fiyonk örgü modeli adını verdiğim bu model ile bir çok örgü işinizi örebilirsiniz. Nasıl yapılır nasıl örülür hemen anlatmaya başlayım. Şimdiden kolay gelsin diyorum.

Kalpli fiyonk örgü modeli video anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Kullanılan Malzemeler

ince ip ve 2  numara şiş

kalpli-fiyonk-orgu-modeli-1
kalpli-fiyonk-orgu-modeli-1

Nasıl yapılır?

  • 14 ve katlarının ayarlıyarak sayımızı belirleye biliriz  4 sıra düz örelim ve örneğimize başlayalım.
  • 1.SIRA. 2 ters örelim 4 düz örelim 2 ilmeğimizi sağa yatacak şekilde arkadan batarak keselim , 2 lmekte karşısını keselim 4 düz  2 ters örelim.
  • 2.SIRA.ilmeklerimizi 2 düz  örelim ve ortada yine sağa ve sola yatacak şekilde kesme işlem yapalım araya şişimize  3 dolama yapalım  ters ve düz ilmeğimizi örelim .
  • 3.SIRA.bu sıradada kesme ve dolamam işlemi yapalım  bu şekilde devam edelim kenarda 2 şer ilmek kalana kadar ortadada 4 sıra dolama olacak örgümüzün düz yüzünde 5 bir tarafa ilmek atlım ortadaki ipleride alttan banarak alalım v 5 ilmek daha atalım yine ilk sıradaki gibi 12 ilmeğimiz olacak burda  4 sıra düz örp örneğe yeniden başlayalım.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.