Yeni haftaya yeni güzel bir örgü modeli ile başlayalım istedim ve minik çamlar örgü modeli adını verdiğim bu örgü modelini sizlerle paylaşmak istedim. Facebook sayfamdan gelen istekler üzerine hazırladığım bu tatlı model ile istediğiniz tüm örgü işlerinizi rahatlıkla örebilirsiniz. Yapacak arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin diyorum. Dilerseniz burayı tıklayarak diğer örgü modellerine ulaşabilirsiniz.

minik çamlar örgü modeli
minik çamlar örgü modeli

Kullanılan malzemeler

 • Orta kalın yün.
 • 3,5 Numara şiş.

Nasıl yapılır?

 1. 9 ilmek ve katlarını örnek sayımız  ayarlıyoruz.
 2. 1.SIRA. 2 Kenar ilmeği koyarak örgümüze başlayalım.1 İlmek şişe dolayalım,  3 ters örelim,3 ilmeği keselim, bunu yaparken 3 ilmeğin ortadaki ilmeği üste gelecek şekilde, iki ilmeği keselim. Ortadaki ilmeği üstünden atalım. 3 Ters 1 dolayıp,  9 düz örelim ve bu şekilde devam edelim.
 3. 2.SIRA.Ters sıramızıda sıra başına kadar ters olarak örelim.
 4. 3.SIRA.1 Düz  2 ters 3 ilmeği ortadaki ilmek üste gelecek şekilde keselim. 2 Ters
 5. 4.SIRA.Ters sıramızıda sıra başına kadar ters olarak örelim.
 6. 5.SIRA.1 Düz 1 dola 2 ters 3 ilmeği ortadaki ilmek üste gelecek şekilde keselim. 2 Ters 1 dola 11 düz 1 dola 2 ters  3 kes  2 ters1 dola diye devam edelim.
 7. 6.SIRA.Ters sıramızıda sıra başına kadar ters olarak örelim.
 8. 7.SIRA. 2 Düz  1 dola 1 ters, 3 ilmeği ortadaki ilmek üste gelecek şekilde keselim. 1 Ters 1 dola 13 düz 1 dola, 1 ters  3 kes,  1 ters1 dola, diye devam edelim.
 9. 8.SIRA.Ters sıramızıda, sıra başına kada,r ters olarak örelim.
 10. 9.SIRA. 3 Düz 1dola 3ilmeği kes 1, dola 15 düz  olarak devam edelim.
 11. 10.SIRA .Ters sıramızıda, sıra başına kadar ters, olarak örelim.
 12. 11.SIRA .Bu  sıramızda, çamlarımızın yeri değişecek.9 Düz ördüğümüz yere örneği, ilk başta yaptığımız işlemleri yaparak koyalım.1 Dola 3 ters 3 ilmeği kes, 3 ters 1 dola  ve 9 düz olarak örelim.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtubeve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Minik çamlar örgü modeli yapılışı türkçe video anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic