Uzun zamandır nar ekşisi tarifi vermek istiyordum sizlere ki, tam mevsimi gelmişken güzel bir video ile bunu başarabildim. özellikle salata sosu olarak çok sık kullandığım bir sos ve gerçekten doğal olursa çokta faydalı. Biliyorum ki bir çoğumuz nar ekşisini marketlerden hazır olarak alıyor. Ama yapımının bu denli kolay olduğunu farketseniz eminim sizlerde hazır almak yerine kendiniz yapardınız. Lafı çok uzatmadan nar ekşisini tarifine başlayalım.

Nar Ekşisi tarifi türkçe video anlatım

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

Kullanılan malzemeler

  • 30 kilo nar
  • 8 Litre su çıkıyor ortalama
nar-eksisi-yapimi-1
nar-eksisi-yapimi-1

Nasıl yapılır

  • Narlarımızı  taneleyip  bir güzel suyunu sıkıp tenceremize suyunu alıp kaynamaya bırakalım ortalama 4 veya 5 saat gibi bir zaman diliminde oluyor koyu bir kıvam alana kadar kaynatalım ve soğuyunca şişelerimize dolduralım.
  • Sonuçta 1 .5 litre kadar nar ekşimiz çıkıyor.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.