Son zamanlarda atkıların yerini, kullanımı çok pratik olan boyunluklar almaya başladı. Bende sizlere bugün bambu örgü modeli ile örgü boyunluk yapılışı anlatacağım. Bambu modelini sizlere daha önce anlatmıştım dilerseniz burayı tıklayarak nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Boyunluğumuza gelecek olursak gerçekten sade ve şık bir boyunluk oldu. Eni 32 cm boyu 25 cm bay ve bayan olarak rahatlıkla örebilirsiniz. Şimdi kolay ve pratik boyunluk modeli nasıl örülür hep birlikte bakalım. Kolay gelsin diyorum.

örgü boyunluk yapılışı
örgü boyunluk yapılışı

Örgü boyunluk yapılışı

Kullanılan Malzemeler

 • Kalın yün.
 • 6 Numara misinalı şiş.

Nasıl yapılır?

 • Örgümüze 110 ilmek  başlayalım.
 • Örgümüz misinalı şiş ile yapıldığı için hep düz yönde öreceğiz.
 1. sıra. 1 ters 2 düz olarak örelim .
 2. sıra. 1 ters 2 düz olarak örelim sadece başlangıçta iki sıra, bu şekilde öreceğiz .
 3. sıra .1 ters örelim 1 dip dola – 2 düz ör doladığımız ipi 2 düz ilmeğimizin üstünden atalım,1 ters 2 düz  bir dola  ,doladığımızı 2 düzün üstünden atalım. Bu şekilde örgümüze devam edelim.
 1. sıra tersi ters düzü düz olarak örelim.
 •      5.sıra .1 ters örelim, 1 dip dola – 2 düz ör yapalım. Doladığımız ipi 2 düz ilmeğimizin üstünden atalım.1 ters 2 düz – bir dola  yapıp ,doladığımızı 2 düzün üstünden atalım. Bu şekilde örgümüze devam edelim..
 • 24 cm olunca 2ilmeği bir alarak kesme işlemi yapalım.
 • Kolay gelsin.

Anne İşleri, Sizler İçin Her Gün Yeni Bir Anlatım Videosu Ekleyerek Örgü İşlerinizi geliştirmenizi ve boş vakitlerinizi çok değerli vakitlere çevrilmesini amaçlayan bir web sayfasıdır. Yeni ve farklı örgü modelleri anne işleri kanalı tarafından en ince detayına kadar videolarda ilmek ilmek anlatılmaktadır. İnternetin en büyük video anlatımlı Örgü Modelleri arşivini anne işleri sağlamaktadır. Sizler için gece gündüz çalışarak içerik üretmeye çalışıyor ve emek veriyoruz. Bizleri Youtube ve Facebook üzerinden takip edebilir videoların altına değerli yorumlarınızı yazabilir ve istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

https://youtu.be/DsDz_eI3_Ic

2 YORUMLAR

 1. Anne işi yemeklerinizi ve. Salata türlerinizi çok veço k beyeniyorum çok nefis ellerine sağlik ben yutdışında n takip ediyorum o bereketli ellerine sağlı k taktir ve beyenerek işlerinde başarılar dilerim ben Newyork tan sana selamlar hürmetler öpüyorum ?⚘???Law you

Yoruma kapalı.